Nintendo Labo Toy-Con 03: Vehicle Kit'ten Oynanış Videosu Geldi

YAZAN Emir Ataç

İçinizdeki çocuğu keşfedin.

Nintendo’nun yaratıcılık ve yenilik denildiğinde hâlâ akla gelen ilk oyun firması olmasının en büyük kanıtlarından biri Nintendo Labo’dur hiç kuşkusuz. Serinin Toy-Con 03: Vehicle Kit ismini taşıyan üçüncü seti, 14 Eylül’de satışa çıkıyor. Nintendo, adından da anlaşılabileceği gibi taşıtlara odaklanan bu yeni set ile neler yapabileceğinizi gösteren detaylı bir video paylaştı.

Videodan da görebileceğiniz gibi setin içeriği gayet doyurucu. Sete dahil olan kartonlardan inşa edeceğiniz araba, denizaltı ve uçak gibi araçları kullanabileceksiniz. Ayrıca bu araçları boyayarak kişiselleştirme şansınız da olacak. Daha önceki setlerde olduğu gibi, yine kendi aksesuarlarınızı da kendiniz tasarlayabileceksiniz. Son olarak da sete dahil olan kartonlarla yapabileceğiniz direksiyon ve pedalı Mario Kart 8 Deluxe oynarken kullanabileceğinizi de hatırlatalım. Tabii ki bu oyun sete dahil olmayacak, bunu ayrıca satın almanız gerekecek.

Nintendo, 'Kendin Yap' Temalı Projesi Nintendo Labo'yu Duyurdu

Açıkçası setin içerisinde bulunan oyunlar bana çok ilgi çekici gelmedi ancak sadece oyun mekaniklerinin nasıl işlediğini görmek için bile denemeye değer görünüyorlar. Ama şunu da söylemek lazım ki çocuğunuz varsa bu seti kaçırmayın, küçük yaştakiler için muhteşem bir set bu. Tabii ki içinizdeki çocuk hâlâ oralarda bir yerlerde ise ya da el işlerini seviyorsanız, siz de bu sete bayılacaksınız.

nintendolabo-1

nintendolabo-2

nintendolabo-3

İLGİLİ BÖLÜMLER