YAZAN Eser Güven

Koskocaman bir harita

Avalanche Studios, Just Cause 4'ün oyun haritasını gösterdi ve kolayca tahmin edebileceğiniz üzere karşımızda kelimenin tek anlamıyla devasa bir harita var sevgili Oyungezerler. Bu haritada bizi hem farklı ortamlar, hem de hortumlardan kum fırtınalarına, tipilere kadar çok çeşitli ekstrem hava koşulları bekliyor olacak.

Oyunun haritası bir Güney Amerika ülkesi olan Solis'i (tabii ki kurgu bir ülke bu) gösteriyor ve bu ülke dört farklı biyoma bölünmüş durumda. Oyunun haritasında dağlık bölgeler, sık ormanlar, bol nehirli bataklığımsı bir kısım da göze çarpıyor. Just Cause 4'ün resmi web sayfasında yayınlanan harita interaktif bir harita ve buradaki linklere tıkladığınızda destek isteyen bir ses kaydı, oyunun hava koşullarını gösteren bir video, Solis'in başkenti Nueva Voz'un fotoğrafı gibi ekstra içeriklere ulaşabiliyorsunuz.

Bu haritayı görmek için yapmanız gereken tek şey şu sayfaya girip Launch Map düğmesine tıklamak. Eğer harita açılmazsa farklı bir tarayıcı ile deneyin, öneğin Internet Explorer'da harita yerine boş bir sayfayla karşılaşma ihtimaliniz var.

Haritanın büyüklüğü 1024 kilometrekare olarak belirtilmiş. Just Cause 3 haritasının büyüklüğünün yaklaşık 1000 kilometrekare olduğunu söyleniyordu, yani ondan biraz daha büyük bir haritayla karşı karşıyayız. Karşılaştırma olsun diye söyleyeyim, yanılmıyorsam GTA V'in oynanabilir haritasının büyüklüğü 130 kilometrekare civarında olmalı.

Just Cause 4, 4 Aralık 2018'de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlanacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER