YAZAN Eser Güven

Anthem'den eski tarz bir demo geliyor

BioWare'den Mark Darrah ve Mike Gamble PAX West'te açıklama yaparak Anthem'in VIP demosunun 1 Şubat'ta PC, Xbox One ve PS4 için yayınlanacağını duyurdu.

Neden VIP? Çünkü bu demoya garanti erişebilecek kitle sınırlı olacak. Eğer EA Access abonesiyseniz veya oyun için ön sipariş verdiyseniz bu demoyu oynayabileceksiniz ama demo daha sonraki günlerde diğer oyunculara da açılacak mı, orası belirsizliğini koruyor. Oyun için ön sipariş verip parayı ödedikten sonra demoyu oynayıp oynamamanın pek bir esprisini göremiyorum aslında, çünkü demo dediğimiz genellikle oyunu satın alma karar aşamasında faydalı olan bir şey. BioWare'in açıklamasına göre bu bir teknoloji demosu olmayacak, Anthem'in neler sunduğunu gösteren gerçek bir demo olacak.

Anthem'in demosunu teknik demo veya beta test şeklinde olmayacak olması iyi, çünkü zaten demonun yayın tarihi ile oyunun çıkış tarihi arasında gerekli değişiklikleri yapacak bir süre olmayacak. 22 Şubat'ın oyun çıkışı için kalabalık bir tarih olduğunu da düşünürsek demonun mümkün olan en iyi deneyimi verecek şekilde geliştirilmiş olduğunu sanıyorum çünkü demo üzerinden yapılacak yorumlar da diğer oyuncuların satın alma kararlarını etkileyebilir.

Anthem 22 Şubat 2019'da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.

Oyunu, Türk Telekom faturanıza 12 ay taksit ile, Playstore'dan satın alabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER