Anthem - Hikaye Anlatımına Odaklanan Yeni Fragman Yayınlandı

YAZAN Eser Güven

İşte bize böyle fragmanlarla gelin

BioWare, PAX West'te yeni bir fragman yayınladı ve bu fragman tamamen oyundaki farklı hikaye öğelerine odaklanmış durumda. Stüdyo Anthem'in hikaye anlatımına güvendiğini her fırsatta dile getiriyor, hatta daha önce oyunun "Ortak Dünya, Kişisel Hikaye" sisteminin nasıl işleyeceğine dair de açıklamalar yapmıştı. Bu fragman da hem oyuncuların bireysel yolculuklarını, hem de etraflarındaki dünyanın nasıl geliştiğini göstermesi açısından güzel bir video olmuş.

BioWare'in kendilerine ün kazandıran ve oyuncuların daha da çok örnek görmeyi beklediği hikayenin yön verdiği oyun deneyimi ile canlı ve paylaşımlı dünya deneyimi arasında bir orta nokta bulmaya çalıştığı bir gerçek. Oyunun Kişisel Hikaye kısmında Fort Tarsis'te mürettebatımızla kişisel ilişkiler kuracağız. Burada diğer karakterlerin davranışlarını etkileyecek seçimler yapmamız da mümkün olacak. Anthem'in hikaye anlatımına etki edecek bu seçimler sayesinde her oyuncunun oyunda yaşadığı deneyim farklılaşacak.

Fragmanda buna ek olarak yeni düşmanlar ve ortamlar da gösteriliyor. Daha önce sıklıkla ormanlık bölgeler görmüştük, bu sefer tapınak benzeri daha eski yapılarla da karşılaşıyoruz.

Sizi bilmem ama bu videoda gördüklerim benim oldukça hoşuma gitti. Ayrıca yine fragmanda daha önce gördüğümüzün aksine düşmanların etrafında uçuşan sayılar görmüyoruz, bunların HUD özelliklerinden kapatılabileceğini biliyorduk ama bir ihtimal bunlar varsayılan ayar olarak 'kapalı' konumuna getirilmiş de olabilir.

PC, PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlanacak olan Anthem'in çıkış tarihi 22 Şubat 2019.

Oyunu, Türk Telekom faturanıza 12 ay taksit ile, Playstore'dan satın alabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER