Warframe'in Dağıtıcısından Devasa Bir Yüzüklerin Efendisi Oyunu Geliyor

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Devasa dediğim aslında MMORPG sevgili Oyungezerler. Yine de devasa değil mi?

 Middle-earth Enterprises ve Warframe'in ana şirketi Leyou Technologies (hatta onların alt şirketlerinden Athlon Games)  bir anlaşmaya varmış ve Yüzüklerin Efendisi Evreni'nde geçen yeni bir oyun yapmak için çalışmalar başlamış efendim. Bu yapım devasa çok oyunculu çevrimiçi oyun (MMORPG) olarak karşımıza çıkacak ancak tahmin edebileceğiniz gibi herhangi bir çıkış tarihi bulunmuyor.

Oyunun hikayesi nasıl olacak ve neler üzerinde dönecek buna dair de herhangi bir ipucu verilmedi. Tek bildiğimiz Yüzüklerin Efendisi'nde yaşanan olaylardan çok daha önceki bir dönemde geçeceği. Bu da çok geniş bir alana denk geliyor. Silmarillion konularına girebilmek için Middle-earth Enterprises'ın izinlerinden çok daha fazlasına ihtiyaçları var. Haliyle yine "Yüzüklerin Efendisi" materyaline sadık kalmak zorundalar (tıpkı Amazon'un LOTR Dizisi gibi). Peki oyun hangi dönemde geçebilir? Arnor ve Angmar arasındaki savaşların olduğu dönem ya da daha da geriye gidip Numenor'un Çöküşü'nden hemen sonra yaşananlara gidebilirler. En canlı içeriğe ve güncellenebilir temalara bu dönemlerde ulaşabileceklerini düşünüyorum. Tabii kendi hikayelerini yazmaya kalkabilirler, bunun da kapısı açık bırakılmış. 

Oyunun çıkış yapacağı platformlar da henüz belli değil ancak PC'de çıkış yapacağına garanti gözüyle bakıyorum. Neticede şirketin geçmişi belli, MMOPRG'nin geçmişi belli efendim. Bakalım ilerleyen gelişmeler nasıl bir oyunu yanında getirecek. 

İLGİLİ BÖLÜMLER