SCUM Hızla Güncelleniyor - Hile Önleyici Sistemden Sonra Sıra Lag Sorununda

YAZAN Eser Güven

SCUM, SCUK, SUCUK

Devolver Digital'in yayınladığı ve çıkışıyla birlikte büyük bir başarıya imza atan değişik hayatta kalma oyunu SCUM büyük bir hızla yamalanmaya başladı. Hafta sonunda 60,000'den fazla eş zamanlı oyuncu çeken oyunda ön plana çıkan bazı hatalar ard arda yayınlanan iki yamayla çözülmüş durumda. 

Bu yamalarla öncelikle oyuna hile önleyici sistemin getirildiğini söylemek lazım ki bu başlıca şikayet konularından biriydi. Aslında herhangi bir online oyun geliştirdiğinizde ilk yapmanız gereken şey bu sistemi kurmak olmalı, bunu neden baştan yapmadıklarını merak ediyorum. Hileciler özellikle de yeni oyuncuları hızlı biçimde oyundan soğutabiliyor çünkü. Ayrıca kendi SCUM sunucularınu sunanlar için sunucu kontrolleri de eklendi ve sunucu aramaları daha kolay hale getirildi.

Bunun dışında oyundaki zorluğu dengeleyen bazı değişiklikler de var. Artık daha fazla hayvanla karşılaşacaksınız, kurşun geçirmez yeleklerde de sekiz envanter slotu bulunacak.

Geliştiricinin şimdiki hedefi ise oyundaki en büyük şikayet konusu olan lag sorununu çözmek. Yama notlarında "şu anda sunuculardaki lag üzerinde çalışıyoruz ve bu bizim öncelik listemizin en tepesinde" deniyor konu için. Görelim bakalım ne kadar zaman alacak bunu da çözmesi.

Gamepires ve Croteam tarafından geliştirilen ve şu an Erken Erişimde olan SCUM'ı Steam üzerinden 32 liraya satın alabilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER