Sam Leaderboard

Mario Bros'un Switch Online Versiyonunda Mario'yla Luigi İlk Kez Online Co-Op Oynanabilecek

YAZAN Eser Güven

Ben hep Mario olurdum

Mario Bros.'un klasik, orijinal versiyonu gerçekten de inanılmaz keyifli bir oyundur. Switch sahipleri için bu oyun daha da keyifli hale gelmek üzere çünkü Nintendo Switch Online servisinde oyunu dilediğiniz bir arkadaşınızla online co-op oynama şansı yakalayacaksınız!

Mario Bros. Nintendo Switch'in online servisinde yer alacak klasik NES oyunlarından birisi. Sistemin açılışında aralarında Donkey Kong, Super Mario Bros. 2 ve The Legend of Zelda gibi klasiklerin de yer aldığı yirmi oyun bulunacak ve oyun sayısı ileride daha da artacak. Online servise abone olan oyuncular bu klasik oyunları ek bir ücret ödemeden oynayabilecekler.

Dikkatli okurlarımız (ya da aramızdaki dinozorlar mı demeliyim) orijinal oyunda zaten 2 kişilik modun olduğunu hatırlayacaklardır. Küçükken bir NES sahibi değildim ama aynı oyun Commodore 64'te de olduğu için kardeşimle bol bol oynayıp dururduk. Yani işin co-op kısmı aslında yeni bir şey değil. Nintendo'nun burada vurgulamaya çalıştığı şey sanırım 'online co-op', yani aynı makine başında olmayı gerektirmeyecek olması. Yoksa ilk defa biri Mario, biri Luigi'yi oynayacak derseler tuhaf olur :) Nintendo'nun tam olarak neyi kast ettiğini Switch Online servisi başladığında anlayabileceğiz sanırım.