Call of Duty: Black Ops 4'un Battle Royale Modunun Betası Haftaya Başlıyor

YAZAN Emir Ataç

Artık çıksan da haber yapmasak seni.

Call of Duty: Black Ops 4'un Blackout ismini taşıyan battle royale modunun beta süreci haftaya başlayacak. Treyarch bu beta süresince, haritaların 80 kişilik olacağını açıkladı.

Call of Duty: Black Ops 4'ün Battle Royale Modunda Zombiler Olacak

Fortnite ve PlayerUnknown's Battlegrounds ile karşılaştırıldığında düşük bir rakam tabii ki bu ancak Treyarch'dan Dan Bunting'e göre, yarattıkları mod için en rafine ve en iyi tecrübeyi sunacak rakam bu. Yine de her şey oyun çıkana kadar ya da çıktıktan sonra değişebilir. Ne de olsa serinin battle royale ile ilk imtihanı bu ve stüdyo beta sürecini yakından takip ederek gerekli değişikliklerin yapılacağını da belirtmişti. Battle royale ile özdeşlemiş oyunlara göre düşük bir rakama sahipmiş gibi görünse de, kendi kulvarındaki ana rakibi Battlefield V'ın battle royale modu olan Firestorm'dan daha yüksek bir rakama sahip Blackout. Zira Firestorm sadece 64 oyuncu destekliyor. Call of Duty: Black Ops 4, satış rakamlarına baktığımızda da rakibi Battlefield V'ın biraz önünde görünüyor.

Call of Duty: Black Ops 4 Beta Dosyalarını Silmeyin

Blackout modunun beta süreci PlayStation 4 sahipleri için 10 Eylül'de başlayacak. Diğer herkesin ise 14 Eylül'e kadar beklemesi gerekiyor. Call of Duty: Black Ops 4 ise 12 Ekim’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One’a çıkacak.