James Bond, Tarihinin İlk Kadın Yönetmenine Kavuşuyor Olabilir

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Neden olmasın?

 Variety'de çıkan bir habere göre James Bond Serisi'nin 25. filmini bir kadın yönetmene emanet edebilirlermiş. Filmin yönetmeni Danny Boyle'un projeden ayrılmasıyla yönetmenlik koltuğu boş kalmıştı ve MGM-Eon ortaklığı gözüne S.J. Clarkson'ı kestirmişe benziyor.

Marvel ve Netflix'in ortak işi olan Jessica Jones ve The Defenders gibi dizilerde de yönetmenlik yapan Clarkson aynı zamanda Star Trek 4'ün de yönetmenlik koltuğunda oturacak. Aksiyon yapımlarına da bir hayli aşina bir isim olduğu ortada. Filmin yönetmenliği için bir diğer adaysa Yann Demange olarak dikkat çekiyor. Filmin çekim takvimi 8 Aralık 2018'de başlıyor ve Kasım 2019'da da vizyona girmesi hedefleniyor. Haliyle yönetmenin bir an önce seçilmesi ve filmin çekimine başlanması gerekiyor.

MGM ve EON Clarkson ile çalışma kararı alırsa Bond Serisi'nde ilk defa projenin başında bir kadın yönetmen olacak. Şahsi görüşüm James Bond'un ruhuna ve temellerine karışılmadığı sürece gerisi pek de önemli değil. Mesleklerin cinsiyeti olmadığını düşünenlerdenim ve Clarkson da aksiyon yapımlarında bolca görev almış, tecrübeli bir isme benziyor efendim.

İLGİLİ BÖLÜMLER