Sam Leaderboard

Battlefield V'in Firestorm Modundan İlk Bilgiler Geldi - Panzer Sürmeye Var Mısınız?

YAZAN Eser Güven

Çek oradan bir Panzer

Bu yıl sonuna doğru FPS dünyasının iki dev isminin kendi Battle Royale yorumlarını göreceğiz. Bunlardan biri Call of Duty: Black Ops 4'ün Blackout modu, diğeriyse Battlefield V'in Firestorm modu. Her ikisi de ardı ardına bu yeni modlarda göreceğimiz özellikleri açıklamaya başladılar. Call of Duty: Black Ops 4'ten yaklaşık bir ay sonra çıkacak olan Battlefield V'in Firestorm modunda göreceklerimize dair yeni bilgiler EA'in resmi web sayfasında yayınlandı sevgili Oyungezerler.

Daha önce de söylediğimiz gibi Firestorm'da savaşlar 64 oyuncuya kadar destekleyecek, bu modda oyuncular dört kişiden oluşan takımlar halinde mücadele edecekler, yani haritada 16 farklı takım olacak. Moda ismini veren Firestorm, haritanın etrafındaki alev halkasının ismi. Bu modda aynı Conquest modunda olduğu gibi çeşitli görevler bulunacak ve bu görevleri tamamlayarak yeni silahlar, ekipmanlar ve taşıtlar kazanabileceksiniz. Elbette maçı kazanmak için bu görevleri yapmaya gerek yok ama donanımınız ne kadar iyi olursa hayatta kalma şansınızın da o kadar yüksek olacağı bir gerçek.

Battlefield tarihinin en geniş haritasında geçecek olan bu modun en ilgi çekici kısmının taşıtlar olacağını tahmin ediyorum, çünkü modda Panzer sürmek bile mümkün olacak! EA "tekerleri olan bir şey bulduğunuz anda bununla ister savaşa dalabilir, ister hızlıca kaçabilirsiniz" diyor. Nakliye araçlarını kullanarak takımımıza hız ve güç kazandırabilecekmişiz mesela. Ama bu haritalarda asıl ilginin tanklarda olacağını sanıyorum, kim elinin altında böyle bir güç olmasını istemez ki?

Aynı diğer Battle Royale oyunlarında olduğu gibi Battlefield V'in Firestorm'undaki alev halkası da git gide daralmaya ve oyuncuları birbirine yaklaştırmaya başlayacak.

Modla ilgili diğer detayları EA'in Firestorm sayfasında görebilirsiniz. Battlefield V 20 Kasım'da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.