YAZAN Eser Güven

Katil uşak

Bir zamanlar pek modaydı WoW Katilliği. Yeni bir DVO çıkacağı zaman hemen "WoW'un sonunu getirecek" şeklinde lanse ediliyor, sonrasındaysa büyük hayal kırıklığı yaşanıyordu. Age of Conan, Aion, Star Wars: The Old Republic... Elbette hiçbiri WoW katili olamadı, World of Warcraft hala daha sapasağlam ayakta ve oyuncu kitlesini de bir şekilde sürüklemeyi başarıyor. Hatta yeni Battle for Azeroth genişleme paketi WoW'un bugüne kadar en hızlı satan paketi oldu, bu da cidden büyük bir başarı.

Ama şimdi konumuz WoW değil, Wildstar. Zamanında büyük umutlarla ortaya çıkan, kiminin bayıldığı, kiminin ise ısınamadığı bir DVO'ydu kendisi. Aynı World of Warcraft gibi aylık abonelik sistemi mantığını kullanmaya karar vermesi büyük bir yanlış olmuştu. Çıkış günü sunucular oyuncu sayısını kaldıramadı, büyük sorunlar yaşandı. Sonradan oyunun aylık ödemesi kaldırılarak F2P'ye dönüştürüldü, ardından Steam'e geldi vs ama ivmeyi baştan yakalayamayınca sonrası da pek iyi olmuyor işte. Son zamanlarda eş zamanlı oyuncu sayısı 200'lerin altına düştü, durum o kadar kötüydü yani.

Wildstar'ın geliştiricisi Carbine Studios yaptıği bir açıklamayla stüdyonun kapanacağını duyurdu ve bu da Wildstar'ın da sonu geliyor demek oluyor.

Carbine Studios, 1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren oyun içinde para harcayan oyunculara da para iadesinin yapılacağını söylemiş. Wildstar'ın hangi tarihte tamamen kapatılacağı henüz belirsizliğini koruyor ama oyunu halen oynayan az sayıda kişiden biriyseniz oyunun her an kapanabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

İLGİLİ BÖLÜMLER