Black Desert Online'ın Geliştiricisi, EVE Online'ın Geliştiricisini Satın Aldı!

YAZAN Eser Güven

EVE Desert Online

Uzun süredir hayatına sağlıklı biçimde devam eden DVO'lara örnek olarak gösterilebilecek bir oyun EVE Online. CCP Games, 15 seneyi aşkın bir süredir oyunu başarıyla desteklemeyi sürdürüyor ve bu haberimiz de EVE Online'ın geleceğini yakından ilgilendiriyor.

Black Desert Online'ın geliştiricisi Pearl Abyss, CCP Games'i 425 milyon dolar karşılığında satın aldı. EVE Online Twitter hesabından duyurulan habere göre CCP Games bağımsız bir alt kuruluş olarak görev yapmaya devam edecek. CCP Games CEO'su Hilmar Petursson DVO dünyasının en önemli stüdyolarından biri tarafından satın alınmalarının Eve Online'a yalnızca fayda sağlayacağını ve takımının da oyunu daha yıllarca desteklemeye devam edeceğini söyledi. Açıklamanın tamamını EVE Online sitesinde okuyabilirsiniz.

Pearl Abyss'in son derece başarılı bir firma olduğu bir gerçek, Black Desert Online ülkemizde de hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip. Black Desert Online'ın da ilk günden beri nasıl düzenli olarak geliştirildiğini ve desteklendiğini düşünürsek bu iki stüdyonun bir araya gelmesi DVO dünyası açısından güzel sonuçlar doğurabilir.

İLGİLİ BÖLÜMLER