Batman Arkham Serisi'nin Yapımcısı Rocksteady Yeni Bir AAA Oyun İçin İş İlanları Verdi

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Acaba nedir nedir?

 Batman Arkham Serisi'nin üç ana oyununun arkasındaki isim olan Rocksteady Studios bir süredir sessizliğini koruyordu. Hatta Shadow of War duyurulmadan Warner Bros.'tan yeni bir Batman oyunu gelir diye bekleyenlerin sayısı da az değildi. Eh, Shadow of War gitti bitti ve geride kaldı, Monolith aradan çekildi ve ortam Rocksteady'ye kaldı diyebiliriz. 

Oyun devi sessizliğini iş ilanlarıyla bozmuş durumda. Eurogamer'ın radarına takılan ilanlar arasında birkaç farklı pozisyon bulunuyor. Hatta bunlardan biri de topluluk müdürü ilanı ve iki yıllık geçici bir pozisyon için açılmış. Gerçi kontrat uzatılabilirmiş de ancak ilk etapta planlanan iki yılmış. İş ilanlarının detayları bizi yeni bir AAA oyunun beklediğini gösteriyor. Tabii bu orijinal bir yapım mı olur yoksa Batman mi olur bilemiyoruz efendim.

Aynı zamanda QA yani kalite-kontrol, tester da arıyorlar. Bu kontrat ise net şekilde iki senelik, ancak şirket herhalde onu da uzatma ihtimalini elinde tutuyordur. Bakalım bu ilanların altında nasıl bir oyun gizli, zaman gösterecek. Belki de erkenden sızar kim bilir? Warner Bros. yapımları sızmadan duramıyorlar neticede. 

İLGİLİ BÖLÜMLER