YAZAN Eser Güven

En hak eden turşu

Bu yıl 70. düzenlenen Emmy Ödüllerinin Creative Arts (dilimize Teknik Kategoriler diye çevriliyor) kategorisindeki kazananları belli oldu ve Rick and Morty ilk Emmy ödülüne nihayet kavuştu! Ana kategoriler öncesinde yapılan bu ödül töreninde Dan Harmon ve Justin Roiland'ın yaratmış olduğu müthiş animasyon dizisi Rick and Morty, 3. sezondaki Pickle Rick bölümüyle En İyi Animasyon Programı ödülünü kazandı. Bu ödül bir saatten daha kısa olan animasyon programlarına veriliyor. Ödülün diğer adayları geçen sene bu ödülü kazanan Bob's Burgers ve The Simpsons ve South Park gibi dişli rakiplerdi. Rick and Morty bu ödüle ilk kez aday gösterildi ve ilk adaylığında da ödülü kapıverdi.

Turşu Rick bölümü gerçekten de serinin en komik bölümlerinden biriydi ve bu bölümde Rick isminden de rahatça anlayabileceğiniz üzere kendisini bir turşuya dönüştürüyordu :) Rick'in bu ifşasını aşağıdaki videonun hemen başlarında görebilirsiniz.

Ödül töreninde Family Guy'da Lois Griffin ve Tricia Takanawa'nın de aralarında bulunduğu bir çok karakteri seslendiren Alex Borstein de nihayet ödül kazandı. Game of Thrones ise 7 dalda ödül kazanarak gecenin en karlı isimlerinden biri oldu.

İLGİLİ BÖLÜMLER