Yakuza'nın Geliştiricisi Yeni Oyununu Duyurdu: Project Judge

YAZAN Eser Güven

Şimdilik PS4'e özel

Geçtiğimiz hafta size Yakuza'nın geliştiricisi Eylül ayında yeni oyununu duyuracak demiştik ya, nihayet o gün geldi çattı ve yeni oyun ortaya çıktı sevgili Oyungezerler. Project Judge'a merhaba deyin!

Yakuza'nın yaratıcısı Toshihiro Nagoshi bunun Yakuza'dan çok farklı bir oyun olacağını söylemişti ama fragmandan gördüğümüz kadarıyla Yakuza'dan alışık olduğumuz mekanikler de mevcut oyunda. Karşımızda yine hikayeye dayalı bir aksiyon oyunu var, içinde yine bolca dövüş ve bolca mini oyun mevcut.

Oyunda eski avukat, yeni dedektif Takayuki Yagami'yi canlandıracak ve eski davalarımızdan biriyle bağlantılı bir dizi cinayeti çözmeye çalışacağız. İşin içine dedektiflik girdiği için de şüphelilerin peşine düşme, gizlice fotoğraflarını çekme gibi unsurlar da bulunacak oyunda.

Oyun Japonya'da Judge Eyes ismiyle yayınlanacak, dolayısıyla Batı için söylenen Project Judge ismi değişikliğe uğrayabilir. Ama uğramasa da bu haliyle de kulağa hiç fena gelmiyor. Bu haberin en ilgi çekici kısmı ise oyunun yeni duyurulmuş olmasına rağmen neredeyse tamamlanmış olması. Project Judge (veya Judge Eyes) Japonya'da Aralık ayında yayınlanacak, Batı'daki çıkış tarihi ise 2019. En önemli detay ise bu oyunun da şimdilik yalnızca PlayStation 4 için duyurulmuş olması. Ancak Yakuza 0'ın PC'ye gelmiş olması, Yakuza 6 hakkında da aynı yönde dedikoduların olması bu oyunun da bir ihtimal PC oyuncularıyla buluşabileceği ihtimalini getiriyor akla.

Aşağıda oyunun hikaye ve oynanış videolarını görebilirsiniz, ben gördüklerimden son derece memnun kaldım. Bakalım siz ne düşüneceksiniz?

İLGİLİ BÖLÜMLER