Sony'den Tokyo Game Show 2018 Öncesi 8 Yeni Oyun Duyurusu Geldi

YAZAN Yasin Madyb İlgün

En az iki tanesi bir hayli ilgimi çekti!

Tokyo Game Show'a sayılı günler kala Sony birkaç tane bombayı üst üste patlattı. Bu yapımlardan bazıları Asya Kültürü'ne aşina olan ve bu kültürü seven oyuncular için diyebilirim, zira genel oyuncu kitlesini ıskalama ihtimalleri yüksek. Ancak birkaç yapım da kaçırılmaması gerekenler arasında yer alabilir. Gerçi bu noktada kendimle çelişeceğim, çünkü kime göre, neye göre değil mi? Kaç Türk oyuncu Yakuza Serisi'ni oynuyor ki acaba? Umarım yeterince çoktur. Neyse efendim, ben yine kendi iç sesimi fazlaca dışarı kaçırdım.

İşte duyurulan yeni oyunların tam listesi:

Project Judge (Judge Eyes) - Yakuza Serisi'ne imzasını atan ve kısa bir süre önce yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını duyuran Yakuza Studios'un merakla beklediğimiz yapımı. Çeşitli suçları çözeceğimiz, aksiyon ağırlıklı bir hikaye oyunu gibi duruyor.

Samurai Spirits - SNK'nin Samurai Showdown Serisi'nin yeni oyunu PlayStation 4 için de geliyor. 2019'da çıkacak oyun 1787 yılında geçiyor. Merakla bekliyoruz efendim.

Dog Fighter: World War 2 - Adından da anlaşılabileceği gibi İkinci Dünya Savaşı'nda geçen, bol bol it dalaşı yapabileceğimiz bir uçak savaş oyunu. Simülasyondan ziyade "arcade" türünde olacağını söylemek güç değil.

Gungrave Gore - TGS 2018'de bolca detayın paylaşılmasını beklediğimiz yeni bir Gungrave oyunu.

Unnamed Studio Istolia Game - Adından da belli olduğu ya da olmadığı üzere gizemlerle dolu bir proje var karşımızda. Sony, TGS 2018'de ağzındaki baklaları döktüğünde nedir ne değildir göreceğiz.

Kingdom Hearts VR Experience - IGN'e göre Kingdom Hearts Serisi'nde yaşadığımız maceraların bir derlemesi olacakmış efendim. Tabii onlar da tam emin değiller. Detaylar muhtemelen TGS  2018'de açıklanacak.

Everybody's Golf VR - Sony'nin popüler ev oyunlarından biri olan Everybody's Golf, 2019'da VR için çıkış yapacakmış.

Final Fantasy: Crystal Chronicles Remastered - PS4  ve Nintendo Switch için 2019'da çıkacak bir "Remaster" projes. Detaylarına pek inemiyorum efendim, zira Final Fantasy inanılmaz uzak olduğum bir seri.

İLGİLİ BÖLÜMLER