Bir 90'lar Klasiği Geri Dönüyor: Yeni Samurai Shodown'ın Fragmanı Yayınlandı - TGS 2018

YAZAN Ayşegül Sürücü

PS4'te nostalji rüzgarı

90'lı yıllarda atari salonlarında bir klasik haline gelen dövüş oyunları serisi Samurai Shodown için güzel haberler Tokyo Game Show'dan geldi. 

2008'de serinin sonuncu oyunu Samurai Shogun: Sen, Xbox 360 için piyasaya sürülmüştü ve neredeyse on senedir seri hakkında yeni bir haber çıkmıyordu. Ancak Tokyo Game Show'da yayınlanan bir tanıtım fragmanıyla bu sessizlik bozuldu. 

1993 yılında serinin yayınlanan ilk oyunu kıtlık zamanı isyan çıkaran bir general ve bu isyanı bastırmaya çalışan başka bir general arasındaki mücadeleyi konu alıyordu ve basit 2D grafiklerle atari makinalarına uygun dövüş mekaniklerine sahipti. Aradan resmen yıllar geçti ve Samurai Shodown bu sefer Unreal Engine 4 motoruyla karşımıza çıktı. Bir klasiğin bir kez daha canlanıyor olması eminim ki serinin eski hastalarını oldukça heyecanlandırmıştır.

Yeni Samurai Shodown'da Haohnaru, Nakoruru ve Galdolf gibi yıldız isimler dışında eskilerden diğer karakterleri de görebilecekmişiz. Hikayeye ilişkin henüz detaylar açıklanmadı ancak oyunun 2019'da çıkması bekleniyor. 

İLGİLİ BÖLÜMLER