Call of Cthulhu'nun İlk Bir Saatlik Oynanış Videosu Yayınlandı

YAZAN Ayşegül Sürücü

Gerilmek isteyen buyursun

Gamescom 2018'de dört dakikalık oynanış videosuyla tanıtılan Call of Cthulhu'nun tadı damağımızda kalmıştı. Beklenen oyunun heyecanını biraz daha arttırmak adına geliştirici firma Cyanide ve dağıtımcı firma Focus Home Interactive'in işbirliğiyle oyunun ilk bir saatlik oynanış videosu yayınlandı.

Oyun, Dedektif Edward Pierce'ın ofisinde başlıyor. Edward'çığımız viskileri yuvarlayadursun, bir yandan eski dosyalarımıza bakıp öte yandan da karakter gelişim ekranını görüntüleyebiliyoruz. Bu sırada bizim görevi başlatacak ziyaretçimiz geliyor, Hawkins ailesinin ölümünü araştırmamızı istiyor ve böylece maceramız başlıyor. Araştırma için Darkwater Adası'na gidince görüyoruz ki ada karanlık, ada halkı ondan da karanlık bir yapıya sahip.

Oynanış videosundan görüldüğü kadarıyla olaylar belirli kararlar üzerinden dallanıp budaklanıyor. Kararı vermek için yine tüm rol yapma oyunlarında olduğu gibi bize belirli bir süre veriliyor. Bir yandan da bu oyunun klasik rol yapma oyunlarından farkı, öyle kavga dövüşe girmememiz. Resmen bol bol sohbet etmeli ve sorgulamalı bir akışa sahip oyunda kavgaları bile karar vere vere çözüyoruz. 

Atmosferi oldukça gergin olan Call of Cthulhu, rol yapma oyunları ve korku tutkunlarının kalbini çalacağa benziyor.

Call of Cthulhu 30 Ekim'de Steam'e çıkacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER