YAZAN M.İhsan Tatari

Remedy'nin bebeği televizyon dizisi oluyor

Kara bahtlı, kem talihli korku yazarı Alan Wake çok yakında bir televizyon dizisinin başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkacak. Üstelik Remedy’nin patronu Sam Lake de işin içinde olacak.

Variety’de yer alan özel bir habere göre Remedy ve Contradiction Films ünlü oyunun televizyona uyarlanması için her konuda anlaştı. Dizinin senaryosu ve yönetmenliği Peter Colloway’a (Cloak and Dagger, Legion) ait olacak. Sam Lake de danışman yapımcı olarak ekipte yer alıyor.

Contradiction Films yetkilileri konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Alan Wake temel olarak oyuna dönüştürülmüş bir televizyon dizisiydi. Sam Lake’in tasavvuru bu şekildeydi. Alacakaranlık Kuşağı, Gizli Pencere ve Hitchcock gibi pek çok Amerikan dizisinden ilham almıştı. Dizi için Sam Lake’le çok yakın çalışmayı planlıyoruz. Sam bu işin büyük bir parçası. Bu onun bebeği.

Sam Lake ise dizi hakkındaki fikirlerini şu sözlerle açıkladı:

“Birinci oyunun hikâyesi başlangıç noktamız olacak, sonra da o tohum filizlenip dizi boyunca keşfetmek istediğimiz daha büyük bir hikâyeye dönüşecek. Bu çılgın ve karanlık evrenin hikâyesini geliştirip oyunun hiç yapmadığı derinliklerine dalacağız.

“Senelerdir Alan Wake’in dünyasında geçen birden fazla oyun konsepti ve hikâye üzerinde çalışıyorduk. Bunların hiçbiri gün yüzü göremedi. Şimdi tüm bu malzemeleri dizide potansiyel materyaller olarak kullanacağız.”

Bununla birlikte Sam Lake dizide yaşanan olayların Alan Wake’in resmi hikâyesine dâhil olup olmayacağını açıklamaktan kaçınmış.

Sizi bilmem ama Sam Lake’in işin içinde olduğu bir Alan Wake dizisi fikri beni bayağı heyecanlandırdı. Televizyon dizisi gibi işlenen bir oyunun televizyon dizisi gibi müthiş bir paradoksa yol açıyor bir kere. Ne ters gidebilir ki?

(Gelecekten bildiriyorum: Alan Wake’i oynayacak aktör Michael B. Jordan oldu!)

İLGİLİ BÖLÜMLER