Apple Yeni iPhone Modelleri iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR'ı Tanıttı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Yeni bir jenerasyon daha geldi efendim.

 Apple yeni iPhone jenerasyonunu tanıttı sevgili Oyungezerler. iPhone XS ve iPhone XS Max yeni jenerasyonun iki öncü telefonu (gerçi artık telefon demeye bin şahit tabii) olarak karşımıza çıkarken iPhone XR ise bu iki telefona oranla daha küçük boyutlarda ve yanlış görmediysem daha fazla renk seçeneğiyle çıkışını yapıyor.

iPhone XS ve XS Max'in "Altın, Gümüş ve Uzay Grisi" renk seçenekleri bulunuyor. XS'in boyutu 5.8 inçken XS Max ise biraz daha hacimli ve 6.5 inç olarak dikkat çekiyor, eh adından da belli zaten. 

iPhone XS Max'in şu ana kadar ki en büyük iPhone olduğunu da vurgulayan teknoloji devi telefonun başlangıç fiyatını 1099 dolar olarak belirlemiş. XS Max'in özellikleri arasında 458ppi, 2688x1242 OLED  ekran bulunuyor. Hem XS hem de XS Max'in OLED ekranları HDR özelliklerine de sahipler. İki telefonda da hafıza olarak 64,256 ve 512 GB'lik seçenekler var. iPhone XS'in fiyatlarıyla 999 dolardan başlayacakmış. 

iphonemax-3

iphonemax-2  iphonemax-1

Bu iki ana telefonun yancısı olan XR'ın fiyatıysa 749 dolardan başlıyor ve bu telefonda hafıza seçenekleri 64, 126 ve 256 GB. Telefonların ön siparişleriyse 14 Eylül'de açılacak ve 21 Eylül'de otuz ülkede satışa çıkacak. İkinci partideyse 29 ülke daha yer alıyor ancak Türkiye iki parti arasında da yok sevgili Oyungezerler. Cihazın Türkiye'de ne zaman satışa sunulacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

Cihazların üçü de sıvıya ekstra dayanıklı olacakmış. XS ve XR'da Apple'ın A12 Biyonik çipleri var ve 4 çekirdekli GPU ile 6 çekirdekli CPU'lar mevcut. 

iPhone XS'in başlangıç sürümünün Türkiye'de yaklaşık 11 bin TL civarında satışa sunulması bekleniyor. 

İLGİLİ BÖLÜMLER