Nintendo Switch Online Servisinin Başlangıç Tarihi Belli Oldu

YAZAN Eser Güven

Bir sene gecikmeli de olsa

Nintendo Switch, Mart 2017'de piyasaya sürüldüğünde online servisin eksikliği göze çarpmıştı ve Nintendo bu servisin kısa bir süre sonra devreye gireceğini açıklamıştı. Ancak normalde geçen senenin Eylül ayında açılması beklenen servis ertelendi ve üzerinden bir yılı aşkın süre geçti. Nintendo nihayet oyuncuların uzun süredir beklediği servisin hayata geçiş tarihini net biçimde açıkladı.

NintendoLife'ın verdiği habere göre Nintendo Online servisi Avrupa'da 18 Eylül, Amerika'da ise 19 Eylül'de hayata geçecek.

Nintendo oyuncuların servisin özelliklerini denemeleri için 7 günlük ücretsiz deneme hakkı da verecek. Nintendo Switch Online servisi yalnızca çevrimiçi oynanış özellikleri sunmakla kalmayacak, oyun kayıtlarını bulut sunucularda saklamak, NES Online özelliği ile bazı klasik NES oyunlarını Switch'te oynamak gibi çekici özelliklere de sahip olacak. NES Online servisinde ilk başta 30 oyun olacağı duyurulmuş ama bunların yalnızca 10 tanesi açıklanmıştı.

Yalnız Nintendo Switch Online servisi şimdiden olumsuz eleştiriler de alıyor çünkü servisin bulut kaydı sisteminin Pokemon Let's Go ve Splatoon 2 gibi oyunları desteklemediği ortaya çıkmıştı. Bir ihtimal bugün yapılacak olan Nintendo Direct'te servis ile ilgili daha önceden duyurulmamış bazı bilgiler de verilebilir.

Nintendo Switch Online servisinin fiyatları aylık 4$, üç aylık 8$ ve 12 aylık 20$ şeklinde.

İLGİLİ BÖLÜMLER