Sam Leaderboard

Apple Watch Series 4 Resmen Duyuruldu ve Tanıtıldı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

İki farklı model, iki farklı boy.

 Apple düzenlediği etkinlikte hem Yeni iPhone Modelleri'ni duyurdu hem de Apple Watch Series 4'ü tanıttı.

Hem FDA onaylı hem de Amerikan Kalp Birliği'nin detaylı testlerinden başarıyla geçen bu yeni nesil akıllı saat türlü türlü EKG ölçümü yapabiliyor. Üstelik de bunları oldukça sağlıklı bir şekilde yapıyor ve sonuçlarınızı da düzenli şekilde takip ediyor. Yetmedi mi? Bir de bu sonuçları PDF halinde sunuyor ve doktorunuzun işini kolaylaştırıyor. Sizin kalp ve damar sağlığınızı oldukça üst seviyede takip etmenize olanak sağlıyor efendim. 

Apple Watch ayrıca düşme algılama özelliğine de sahip, yeni ivmeölçer ve jiroskop sayesinde yalnızca düştüğünüzü değil, nasıl düştüğünüzü de (kaydınız mı, havada takla mı attınız, yüksek bir yerden mi düştünüz) tespit edebiliyor. Böyle bir durumda 60 saniye boyunca tepki vermezseniz saatiniz acil durum araması yapıyor. Özellikle yaşlılarımız için oldukça faydalı olacak bir özellik gibi bu.

Series 4 için iki farklı saat duyuruldu. Bunlardan biri 40mm, diğeryse 44mm ve her iki saatin ebatı da kendincen önce gelen Apple Watch'ları solluyor. Ekran artık saatin en kenar kısımlarına kadar uzanıyor ve daha da ince. Saatin hoparlörü de öncekilerden yaklaşık olarak %50 daha sesli ve kaliteliymiş efendim.

Apple Watch Series 4'lerin GPS'li modeli 399 dolardan satışa çıkacak. Üst modelse 499 dolardan satışa sunulacak. 

İLGİLİ BÖLÜMLER