FIFA 19 Oyuncu Reytingleri - Süper Lig'in En İyi 25 Futbolcusu

YAZAN Yasin Madyb İlgün

En iyisi tabii ki bir kez daha Pepe!

 FIFA 19'un FUT için belirlediği oyuncu reytingleri FUTHead ve benzeri sitelere düştü sevgili Oyungezerler. Biz de FIFA 19'u merakla bekleyen okurlarımız için bu bilgileri paylaşalım dedik. Eğer kendiniz etraflıca ve detaylıca bir arayışa girmek istemiyorsanız da aşağıdaki görselden ilk 25'i görebilirsiniz.

Süper Lig'in en iyi futbolcusu 85 reytingle Beşiktaş'ın Portekizli defans oyuncusu Pepe oldu. Geçtiğimiz sezon Süper Lig'e transfer olan tecrübeli isim FIFA 18'de 86 reytinge sahipti. Onu hemen takiben Beşiktaş'ın bir diğer Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma yer alıyor. Kendisinin ortalaması 84'e yükselmiş, ancak bu biraz komik olmuş. Quaresma pek de iyi bir sezon geçirmedi ve üstelik fiziken de her geçen sezon daha kötüye gidiyor. Puanının yükseltilmesini saçma bulduğumu söylemeliyim. Bununla birlikte Beşiktaşlı oyuncuların reytinglerinde fazlasıyla kırpma göze çarpıyor. Lig mücadelesinde zirveyi son ana kadar takip etmeleri, Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan namağlup ve lider olarak çıkmaları takıma daha pozitif yansımalıydı diye düşünüyorum. 

Galatasaray tarafındaysa sıkıntılar büyük gibi. Muslera 81 reytinge düşmüş ve Belhanda da 80'e indirilmiş. Garry Rodrigues ve Emre Akbaba gibi isimlerin puanı her ne kadar artmış olsa da son şampiyonun kadro gücü yine zayıf duruyor. Bununla birlikte arkadaşlarla oynarken (FUT dışı modlar) Galatasaray diğer iki takıma oranla daha sık tercih edilebilir gibi, zira hızlı ve çevik kanat oyuncularına sahipler. 

Fenerbahçe'deyse durumlar bildiğimiz gibi efendim. Yenilenen kadro genelde genç ya da eski formundan uzak isimler olduğu için parlak isimlere sahip değiller. Giuliano gibi FIFA'da oldukça iş yapan bir kartın ayrılığı da Süper Lig hayranlarını üzmüştür eminim. Neticede fakir adamın Pogba'sı olan Talisca da (oyunda tabii) Çin yolunu tuttu. Lafı fazla uzattım kusuruma bakmayın efendim, görsel hemen aşağıda. Süper Lig'deki oyuncuların tamamına da buradan bakabilirsiniz.

stsltop25