World of Warcraft Cephesinde Oyuncuların İsyanı Dinmiyor!

YAZAN Cengizhan Kervancı

Oyuncuların haklı sebepleri var tabii...

Daha önce Legion'un son haftasında Mythic Dungeon (M+) ve PvP yapan oyunculara düşen efsane eşyalar ortalığı bir hayli kızıştırmıştı ve bunun üzerine geri adım atılmıştı. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Reddit'te yeni genişleme paketi Battle for Azeroth'un temelinde olan sorunlara değinilmiş ve bir çok kullanıcı hak vermiş.

Reddit kullanıcısı ch4dr0x'un paylaştığı gönderi oyuncuların sorunlarının ortak noktası olmuş. Paylaşılan yazıda ilk önce mekanların, müziklerin ve hikayenin mükemmel olduğuna değiniliyor. Yazı içerisinde zaten olumlu olan tek şey bu. Yazının devamında oyunda temel olarak her şeyin reputation'a bağlı olmasından ve çok fazla zaman harcanmasından yakınılmış. Yeni karakterlerin seviyelerini yükseltmenin gayet kolay olduğuna değinilmiş ancak devamında gelen Raid sisteminin pek doğru işlemediği söylenmiş. Reputation kasmak için aynı dünya görevlerini defalarca tekrarlamanın ne kadar sıkıcı olduğu da belirtilmiş yazıda.

Oyun içinde yaşanan hataların bitmemesi, her hafta yeni bir yama ile düzeltilmeye çalışılması sanki oyunun aceleyle çıkarılmış, bitmemiş bir genişleme paketi satılmış hissi verildiği, Blizzard'ın ise bu konuda sessiz kalmasının bunu doğrular nitelikte olduğu söyleniyor.

Genişleme paketinin en önemli yeniliği Island Expeditions için ise drop rate'lerinin çok düşük olduğundan, Allied ırklarının açılması konusunda ise bu görevlerin önemli bir rol oynamasından söz ediliyor. Yeni Allied ırklarını açma yolunda 1500 rep elde etmek için bile bolca Expedition yapmak lazım. Warfront'lar ise ayrı bir şikayet konusu, çünkü üç haftada bir değişecek olan ve bu süre boyunca tek bir fraksiyon için açık olacak Warfront'ların oyuncular tarafından ayda bir kez tecrübe edilecek olması oyuncuların pek hoşuna gitmemiş.

Yazıda değinilen temel noktalar genel olarak bunlardı sevgili Oyungezerler. Ben WoW ortamından bir süredir uzak kaldım ve haliyle durumların bu derece olduğunu okuduğumda biraz şaşırdım açıkçası. Reddit paylaşımın altına gelen yorumlara baktığımızda insanların hak vermesi ve hatta onlarında bazı eleştirilerde bulunması durumların iyi gitmediğini gösteriyor.

Acaba sizlerin bu konuda bir düşünceleri var mı? Gerçekten genişleme paketi biraz aceleye mi geldi dersiniz?

İLGİLİ BÖLÜMLER