Yeni Superman'imiz Siyahi Olabilir - Michael B. Jordan Adaylar Arasında [Güncellendi]

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Hmmm artık şaşırtmıyor tabii...

 Güncelleme: Cavill'in menajeri ve Warner Bros. yıldız oyuncunun rolü bıraktığıyla ilgili çıkan haberleri yalanladı, ancak oyuncunun Superman rolüyle ilgili geleceği de belirsizlikler içerisinde. Henry Cavill de Instagram hesabında Superman figürünün olduğu bir video paylaştı. Yıldız oyuncunun hayranları videoyu farklı şekillerde yorumladıkları için şimdilik biz de gizem dolu diyelim efendim.

- o -

Asıl Haber: Henry Cavill'in Superman rolünü bıraktığı haberleri ortamı şöyle bir salladı ve DCEU'nun zaten belirsiz olan geleceğini daha da karanlık bir hale getirdi. Ben Affleck'in de yılan hikayesine dönmüş bir durumu var ve DCEU yakında Batman'ine de veda edebilir.

Ancak şu anki konumuz bu ikilinin ayrılığı değil, aksine yeni bir isim: Michael B. Jordan. Başarılı oyuncuyu Black Panther filminden hatırlıyoruz efendim, kendisi Black Panther'ın filmdeki düşmanı Erik Killmonger'a hayat vermişti ve şimdi de adı Superman rolüyle birlikte anılıyor. Warner Bros. ve DC'nin ne yaptığı ne yapacağı belli değil, daha da kötüsü ne yaptıklarını kendileri de bilmiyorlar. Tam bir "Kalk abi, kalk. Biz biliyoruz da mı oynuyoruz sanki?" durumu söz konusu. Haliyle Michael B. Jordan'ı yeni Superman olarak seçerlerse hiç ama hiç şaşırmam. Bununla birlikte aslında kendisine de çok karşı değilim, zira Killmonger'ı başarıyla canlandırdı. Doğal bir karizması ve Superman ebatlarına uyan bir vücudu var. Tabii kendisini siyahi bir Clark Kent olarak değil de Earth 23'teki Calvin Ellis (siyahi bir Superman olur) olarak görmek gerekli. Ha tabii ki en ideali bence Warner Bros.'un bu işlerden çekilmesi olur ya neyse...

Deadline kaynaklı bu haberlere göre Michael B. Jordan adaylar arasındaymış, ancak bana uzak bir ihtimal gibi geliyor. Black Panther'ın Oscar hedefi konulu haberimizde yapılan yorumları görünce okurlarımızın da kendisine pek sıcak bakmayacağını tahmin ediyorum. Witcher'ın Netflix'te ekranlara gelecek dizisinde olası bir siyahi ya da asyalı Ciri ihtimali de biz koyu hayranları bir hayli germişti zaten. Yine de güzel bir hikaye ile Calvin Ellis dahil edilebilecekse neden olmasın diyenlerdenim. Fakat bir şekilde siyahi Clark Kent göreceksek lütfen olmasın. Nasıl ki süt gibi bir insanın Black Panther olmasını istemiyorsak ya da Major'ı Scarlett Johansson oynamasa keşke diyorsak aynı hisler Clark Kent için de geçerli. 

Kaldı ki DCEU'da Superman olmasa da olur yolunda ilerliyoruz, zira yakında Supergirl geliyor efendim. Kriptonlu lazımsa buyurun elde var bir tane.

İLGİLİ BÖLÜMLER