Bethesda Wolfenstein III'ü Resmen Onayladı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Pete Hines'ın yalancısıyız.

 Bethesda'nın Küresel Pazarlama ve İletişim Başkan Yardımcısı Pete Hines (Allahım nasıl uzun bir pozisyon adıdır bu) GameCentral'a verdiği demeçte Wolfenstein III için çalışıldığını doğruladı ve oyunu resmen onayladı. 

Wolfenstein Serisi'nin geleceği hakkında yöneltilen soruya "Kesinlikle Wolfenstein III üzerinde çalışıyoruz, oyunu yapıyoruz. MachineGames'in ana hikayeden kopma sebebi de bu. Wolfenstein: Youngblood ile minik bir ara verecekler ve bu işin sonu nasıl olacak göreceğiz." dedi.

DISHONORED DEVAM EDECEK

Pete Hines, aynı zamanda Bethesda'nın bir diğer bayrak oyunu Dishonored hakkında da bazı açıklamalarda bulundu. Bu serinin bir süre için rafa kaldırılacağı söyleniyordu ve bunu söyleyenler de resmi ağızlardı, ancak Hines "Ben buna çok da takılmayın derim. Arkane'in iki tane stüdyosu var ve birkaç proje üzerinde çalışıyorlar. Todd Howard'ın çıkıp 'Önce Fallout yapacağım ve sonra da Starfield yapıp en son The Elder Scrolls 6'ya döneceğim demesi gibi bir şey. Arkane bir daha Dishonored yapmayacağız diye bir şey söylemedi." dedi.

Açıkçası iki serinin de büyük hayranıyım. Hatta Wolfenstein II: The New Colossus'u ben incelemiştim ve oyuna 9.5 puan vermiştim. Hatta bu yağmurlu hafta sonunda biraz daha Nazi öldürmek fena fikir değil gibi sanki...