Assassin's Creed Odyssey'in DLC Planları Belli Oldu

YAZAN Eser Güven

Üçer bölümlük iki hikaye DLC'si geliyor

Assassin's Creed serisini ya da serinin son halini sevin ya da sevmeyin, Assassin's Creed Odyssey'in yılın en çok beklenen oyunlarından biri olduğu gerçeği değişmiyor. Ubisoft da oyuna olan ilgiyi daha da arttırmak adına çıkış sonrası yayınlamayı planladığı DLC'ler ile ilgili rol haritasını açıkladı. Bakalım Odyssey'e gelecek olan DLC'ler nelermiş?

Assassin's Creed Odyssey'in Season Pass'ine dahil olan iki farklı episodik hikaye bulunacak. Bunlardan ilkinin ismi Legacy of the First Blade, ikincisinin ismi ise The Fate of Atlantis. Bu iki DLC de altı haftaya yayılmış biçimde üçer bölüm olarak yayınlanacak. Legacy of the First Blade bu yılın Aralık ayında başlarken, The Fate of Atlantis ise 2019'un ilkbahar aylarında yayınlanmaya başlanacak.

Bu ikisine ek olarak bir de Lost Tales of Greece adı altında ücretsiz hikayeler yayınlanacak.

Legacy of the First Blade ikonik gizli bıçağı ilk kullanan karakterin hikayesini anlatacak ve Suikastçilerin tarihine ışık tutacak. Ünlü LucasArts adventure oyunuyla aynı ismi taşıyan The Fate of Atlantis'te ise Atlantis şehrine gidecek ve burada doğaüstü yaratıklarla mücadele edeceğiz. Bu ikinci DLC'nin konusu bile Assassin's Creed'in tarihi gerçeklere bağlı kalmama fikrinin bir destekçisi olarak görülebilir.

Assassin's Creed Odyssey season pass oyunun Deluxe, Gold ve Ultimate versiyonlarına dahil. Bunların Steam'deki fiyatları da sırasıyla 239, 349 ve 385 lira. Oyun 5 Ekim'de çıkacak.