Sam Leaderboard

Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass'e Zam Geliyor

YAZAN Eser Güven

Bu seferki zam haberi Microsoft'tan

Maalesef bir zam haberiyle daha karşınızdayız sevgili Oyungezerler. Microsoft yaptığı açıklamayla Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass servislerinin fiyatlarında ciddi biçimde zam yapılacağını duyurdu.

Bugüne kadar dolar kuru hesaplaması 3 liradan yapılıyordu, o yüzden normalde 10$ olan Game Pass bizde 30 lira karşılığında satılıyordu ama artık işler değişecek.

Buna göre 15 Ekim 2018 tarihinden itibaren aylık 29 lira olan Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass aboneliklerinin fiyatı %100 zamlanarak 59 liraya yükselecek. 12 aylık Live Gold aboneliği şu an 179 lira ancak zamdan sonra onun da fiyatı 439 liraya yükselecek. Yani fiyat 2 katının da üzerine çıkacak.

Hali hazırda aylık aboneyseniz, aboneliğinizi iptal etmeyi tercih etmediğiniz taktirde bir sonraki ay zamlı fiyat üzerinden ödeme yapacaksınız. Yani bu aşamada henüz zam gelmeden 12 aylık aboneliğe geçmek oldukça karlı bir seçim olarak görünüyor.

Ay sonuna kadar geçerli olan teklife göre (sitede 17 gün kaldı diyor) hemen 12 aylık Xbox Game Pass abonesi olursanız 348 lira yerine 287 lira ödeyeceksiniz, bu da ayda 24 liraya denk geliyor.

Bu zamlarla birlikte Xbox Game Pass veya Xbox Live Gold abonelerinin sayısında önemli bir düşüş yaşanacağını düşünüyorum.

İLGİLİ BÖLÜMLER