Just Cause 4'ün Yeni Videosu Ekstrem Hava Koşullarıyla Dolu

YAZAN Eser Güven

Ekstremlik bizden sorulur

Hatırlarsanız Avalanche Studios geçen hafta Just Cause 4'ün devasa haritasını göstermişti. Bu harita kurgusal bir Güney Amerika ülkesi olan Solis'i gösteriyordu ve orada ülkenin dört farklı biyoma bölünmüş durumda olduğunu görmüştük.

Stüdyonun yayınladığı yeni video işte bu dört farklı biyomu (yağmur ormanı, çayırlar, çöl ve yüksek dağlar) gösteriyor ve birbirinden son derece değişik koşullar sunacak olan bu biyomların oynanışı nasıl etkileyeceğini ve biyomlara özgü ekstrem hava koşullarının neler olduğunu görüyoruz.

İlk gördüğümüz biyom And dağlarından esinlenilmiş yüksek dağlarla kaplı. Burada wingsuit çok işimize yarayacak, ayrıca kar kızağı gibi araçlar da en büyük yardımcılarımızdan olacak. Kolayca tahmin edebileceğiniz gibi burada bizi bekleyen en büyük tehlikelerin başında tipi geliyor.

İkinci biyom yağmur ormanları ve bu aynı zamanda haritanın en çok yer kaplayan biyomu. Bu biyomda tropik fırtınalar ve yıldırımlar bize bayağı ter döktürecek gibi.

Üçüncü biyomumuz Arjantin'deki Pampa otluk steplerinden esinlenilmiş çayırlık alan. Burası aynı zamanda yerleşimlerin de yoğun oılduğu bir biyom, şehirler, gökdelenler, hayvanlar, ne ararsanız burada var. Daha önceki fragmanlarda da gözümüze çarpan vahşi hortumlar bu biyomum ekstrem hava tehlikesi olarak karşımıza çıkıyor.

Son biyom ise çöl bölgesi. Elbette burada bizi bekleyen ekstrem doğa olayı ise kum fırtınaları. Bu biyom videoda bayağı boş görünse de Avalanche'ın dediğine göre karşımıza son derece ilginç şeyler çıkacakmış. Biz de onların yalancısıyız.

Just Cause 4'ün ismine uygun biçimde 4 Aralık'ta, PC, PS4 ve Xbox One için çıkacağını da belirteyim sevgili Oyungezerler.

İLGİLİ BÖLÜMLER