YAZAN Cengizhan Kervancı

Karar vermek gerçekten zor, ilk hangisini oynasak?

Ekim ayının gelmesi ile birlikte havalar soğumaya başlarken, oyun tarafı bir hayli ısınıyor. Ekim ayında çıkacak tüm oyunları geçtiğimiz hafta haberleştirmiştik. Ancak, tüm bu oyunlar arasında öyle yapımlar var ki ekim ayı onlarla güzel diyebilirim. Uzun zamandır beklediğimiz bu yapımlara isterseniz hemen göz atalım.

Forza Horizon 4 (Xbox One, PC) – 2 Ekim
forza horizon 4 ile ilgili görsel sonucu

Forza gayet emin adımlarla geliyor arkadaşlar. Öyle ki, oyundaki haritalar mevsime göre değişikliğe bile uğrayacak. İlkbaharda farklı, kışın farklı, sonbaharda farklı, yazın farklı deneyimler sunacak. Haliyle yollarda bu şartlardan etkilenecek ve kestirme yollarda yeri geldiğinde kapalı hale gelebilecek. Aynı zamanda oyun içinde minik hikayeler yer alacak. Bu hikayelerde yeri geldiğinde dublör bir şoförü canlandıracağız, yeri geldiğinde bir taksici olacağız.

450'den fazla araç seçeneği sunan yapım, araba yarışı tutkunlarının bir numarası olabilecek mi göreceğiz.

Assassin's Creed Odyssey (PS4, Xbox One, PC) – 5 Ekim
assassin's creed odyssey ile ilgili görsel sonucu

Macera Antik Yunanistan'da tüm hızıyla devam ediyor. Oyunu ister erkek savaşçı Alexios, istersek de kadın savaşçı Kassandra olarak oynayabileceğiz. Haliyle yer Yunanistan olunca oyunda deniz yolculukları ve gemi savaşları önemli bir yere sahip olacak. 

Yıl M.Ö. 431, havada Pelepenoz Savaşı kokusu var. Atina'nın Delian Birliği ve Sparta'nın Peloponnesian Birliği birbirine girmeye başlamış. Bu yıkımın altında, bir Spartalı kendini gösterir. Ailesi tarafından reddedilmiş ve paralı asker olarak hizmetlerini farklı fraksiyonlara satan bir Spartalı.

WWE 2K19 (PS4, Xbox One, PC) – 9 Ekim
Ä°lgili resim

Yeni oyunda kapağı süsleyen AJ Styles bizlerle birlikte olacak. WWE 2K19, popüler WWE Superstar'ları, Legend'ları ve Hall of Famer'larının yanı sıra NXT'nin en sevilenlerinden oluşan geniş bir kadroya sahip olacak.

Call of Duty: Black Ops 4 (PS4, Xbox One, PC) – 12 Ekim
Call of Duty: Black Ops 4 ile ilgili görsel sonucu

Şu zamana kadar ki en büyük zombi modu ile dikkatleri üzerine çeken yapım, bizleri Black Ops ekibi ile topyekün bir mücadeleye sokuyor. Devasa bir battle royale modu Blackout bizlerle birlikte olacak. Blackout modu 100 oyuncuyu, şu ana kadar yaratılmış en büyük Call of Duty haritasına bırakacak. Black Ops 1-2-3’ün hikâye modundaki imza mekanların bir araya gelmesiyle oluşturulan harita, Nuketown’ın 1500 katı büyüklüğünde olacak. Blackout modunda kara, hava ve deniz araçları da bulunuyor.

Soulcalibur VI (PS4, Xbox One, PC) – 19 Ekim

Köklü bir geçmişe dayanan başarılı dövüş oyununda yeni mekanikler ve iyileştirilmiş grafikler dikkat çekiyor. Oyuna eklenen yeni savaş mekaniklerinden ilki Reversal Edge. Rakibinizin hamlesini bloklayıp karşı saldırıya geçmeye çalışacağımız güzel bir mekanik. Soul Charge, geçici bir güçlendirmenin ardından rakibinize büyük hasarlar vermemizi sağlayacak bir mekanik. Son eklenen ise Lethal Hit. Üstüste gerçekleştirdiğimiz combolar sayesinde ekstra hasar kiti açan bir mekanik.

Bunların yanı sıra oyunu online olarak dünyanın diğer ucundaki kişilerle oynayabilirsiniz. Kendi karakterinizi yaratıp dövüş alanlarına sürebilirsiniz. Oyunda bir de yakından tanıdığımız bir misafir dövüşçü var. CD Projekt Red’in The Witcher serisinden Geralt bizlerle birlikte dövüşüyor.

Red Dead Redemption II (PS4, Xbox One) – 26 Ekim
redhead redemption 2 ile ilgili görsel sonucu

Uzun zamandır beklediğimiz o hasret artık son buluyor sevgili Oyungezerler. Ekim ayını belki de en güzel kılan oyun Red Dead Redemption II olacak. Geçtiğimiz ay içinde oyundaki 7 ayrı bölgeyi duyuran Rockstar Games beklentileri bir hayli yükseltmişti. Oyunda bölgelerin bir hayli geniş olacağı bataklıklardan çöllere, modernleşmiş şehirlere, kasabalara kadar bir sürü farklı atmosfer sunacağını biliyoruz.

Ana karakterimiz Arthur birlikte yaşadığı çeteyi ailesi olarak görüyor ve bu çetenin geçiminden sorumlu liderlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Karakterimizin ne kadar onurlu bir çete üyesi olacağı da bizim kararlarımıza bağlı.

İLGİLİ BÖLÜMLER