YAZAN Eser Güven

Beyazperdede mavi bir bombacı

Oyun dünyasının en sevilen karakterlerinden biri olan Blue Bomber kendi filmine kavuşmak üzere! Capcom yaptığı açıklamayla 20th Century Fox'un bir live-action Mega Man filmi için kolları sıvadığını açıkladı. Mavi Bombacıyı ekranda izlemek ilginç bir deneyim olacak. Bunu yazarken aklıma Mustafa Sandal'ın I'm the bombacı şarkısı geldi nedense :)

Filmin ismi geçici olarak MEGA MAN olarak belirlenmiş ama öyle kalmasında da sakınca yoktur sanırım. Filmi Viral, Paranormal Activity 3 ve 4 filmlerinden tanıdığığımız Henry Joost ve Ariel Schulman ikilisi yazıp yönetecek.

Bu yıl Mega Man açısından son derece güzel geçiyor desem yalan olmaz. Capcom önce içinde sekiz Mega Man X oyununun da bulunduğu Mega Man X Legacy Collection'ı yayınladı. Yeni oyuncuların da bir klasiği tecrübe etmesini sağlayan bu oyunun ardından geçtiğimiz gün de (2 Ekim) serinin en yeni oyunu olan Mega Man 11 yayınlandı. Ben de Mega Man 11'e bugün başlamayı planlıyorum, mavi bombacımız o eski tadı vermeyi başarabilecek mi çok merak ediyorum çünkü.

Tabii habere konu olan filmi de unutmayalım, henüz filmin çıkış tarihiyle ilgili net bir açıklama yapılmadı ama gelişmeleri takip ediyor olacağız.

İLGİLİ BÖLÜMLER