PlayStation Network'e Kullanıcı Adı Değiştirme Özelliği Geliyor OIabilir

YAZAN Emir Ataç

Kaç senedir aklın neredeydi?

PlayStation 3'nin çıktığı günden bu yana beklenen, kullanıcı adınızı değiştirmenizi sağlayacak olan özellik sonunda PlayStation Network'e geliyor gibi.

Daha önceleri Sony'nin yaptığı bir ankette, oyuncuların kullanıcı isimlerini değiştirmek isteyip istemediklerine dair bir sorunun bulunmasının ardından çeşitli dedikodular çıkmaya başlamıştı. Hatta geçtiğimiz ay PlayStation 4 için yayınlanan son sistem güncellemesinde bu özelliğin yer alacağına dair söylentiler de çıkmıştı ancak beklenen olmadı. Sony tarafından resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak ismi açıklanmayan üç ayrı oyun yapım şirketinde çalışan, üç ayrı oyun geliştiricisinin söylediklerine göre yakın bir süre sonra kullanıcı adınızı değiştirme şansına sahip olacaksınız. Zira bahsi geçen geliştiricilerin çalıştığı şirketler, Sony'nin getireceği bu yeni özelliğe uyumlu olmaları için oyunlarını güncellemeye çoktan başlamışlar bile.

PlayStation Plus Kasım Ayı Oyunları Açıklandı

2006 yılında çıkar çıkmaz aldığım PlayStation 3'ye sahip olmanın verdiği heyecanla, kullanıcı adıma dikkat etmeden açtığım hesabım uzun süre beni rahatsız etmişti. Kazandığım kupalar, indirdiğim içerikler derken hesabımdan kopamamış ve uzun bir süre Sony'nin kullanıcı adımı değiştirmemi sağlayacak bir özellik duyurmasını beklemiştim. Ancak uzun bir bekleyişin ardından, PlayStation 4'un da böyle bir özelliğe sahip olmadan çıkmasıyla birlikte cesaretimi toplayıp, tüm kupalarımı da kaybetmeyi göze alarak yepyeni bir hesap açmıştım kendime.

Umarım Sony artık daha fazla zaman kaybetmez ve herkes yakın zaman içerisinde, utandığı ya da sıkıldığı kullanıcı adlarını değiştirme hakkına sahip olur. Her ne kadar yeni kullanıcı adımı ve hesabımı sevsem de, eski hesabımda kalan kupalarımı özlemiyor değilim. Sizler ne düşünüyorsunuz? Kullanıcı adınızdan memnun musunuz, yoksa siz de bu özelliği uzun süredir bekleyenlerden misiniz?

İLGİLİ BÖLÜMLER