Jared Leto'nun Oynayacağı Morbius, Sony'nin Yeni Marvel Filmi Olacak

YAZAN Oğuz Erdoğan

Hazır eliniz değmişken bir de Spider-Pig solo filmi çekseniz?

Venom'un yapımcıları Matt Tolmach ve Avi Arad,  Sony'nin solo bir Morbius filmi üzerinde çalıştığını söyledi. Filmde Morbius'u daha önce Joker'i de canlandıran Jared Leto canlandıracak. Bu film Venom'un ardından yeni bir Spider-Man spinoffu olacak. Spider-Man düşmanlarının etrafında gerçekleşen bir film evreni yaratmayı düşünen Sony acaba bu işin içine Spider-Man'i de katacak mı?

Tolmach ve Arad'ın ortak yaptığı açıklama şöyle; "Morbius'a yakında başlayacağız. Elbette üzerinde çalışıyoruz ve bu, bizim için yeni bir adım". Şöyle bir düşününce Morbius fena bir karakter kesinlikle değil. Fakat solo filmi olacak kadar köklü ve büyük bir karakter mi? Bence o da kesinlikle değil. Lakin işin içerisine vampirler girince hemen bir Blade beklentisi gün yüzüne çıkıyor. Yoksa bu kadar çok Spider-Man düşmanına film çektikten sonra işin içerisine bir kahraman da katmazsanız, ortalık karman çorman bir hal alır.

Sony'nin kafasında nasıl bir proje var bilmiyorum. Fakat Morbius filmi beni biraz kıllandırdı. Avi Arad ismi Spider-Man The Animated Series'den tanıdık. O çizgi dizide Morbius'a ait bayağı güzel bölüm vardı ama o güzel bölümlerin hepsinde ya Black Cat ya da Blade kilit rol oynuyordu. Bakalım Sony ve Arad bu kez Morbius'un yanına kimi koyacak?

İLGİLİ BÖLÜMLER