Assassin's Creed Odyssey'in Fiyatı Tavan Yaptı [Güncellendi]

YAZAN Engin Vural

Ubisoft'tan ufak tefek şakalar!

Güncelleme: Meğer bu fiyat artışı platformdan değil firmadan geliyormuş, bize bu küçük sürprizi Ubisoft yapmış sevgili Oyungezerler. Assassin's Creed Odyssey'in Steam fiyatına da güncelleme (!) geldi; Standart versiyonun fiyatı 209 TL'den 309 TL'ye yükseldi. Aynı şekilde Deluxe Edition 389 TL, Gold Edition 509 TL ve Ultimate Edition 589 TL'ye yükselmiş durumda. Önümüzdeki günlerde başka firmalar da bu yarışa katılır mı, yoksa Ubisoft ile sınırlı kalır mı bilemiyorum.

- o -

Bu müjdeli haberleri hep benden aldığınız için beni çok sevdiğinizin farkındayım sevgili Oyungezerler. Ama yapacak bir şey yok. Sizleri gelişmelerden haberdar etmek görevimiz. Geçtiğimiz günlerde Playstation tarafında fiyatların uçuşa geçtiğini anlatan bir haber kaleme almıştık. Ayrımcılık olmasın, Xbox tarafını da ekranlarınıza taşıyalım istedik.

Assassin's Creed Odyssey'in çıkışıyla birlikte Xbox fiyatına zam geldi. Standart paket 500 TL olurken, Deluxe Edition 570 TL, Gold Edition 700 TL, Ultimate Edition ise 740 TL'den satılıyor Microsoft Store'da. Şimdilik diğer oyunların fiyatlarında göze çarpacak bir artışa denk gelmedim. Fakat, bu ayın ortalarında Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass için üyelik ücretlerinin artırılacağı daha önceden ilan edilmişti. Mevcut indirim döneminin ardından oyun fiyatlarının güncellenmesi çok şaşırtıcı olmaz.

Ülkemiz oyunseverleri için bu zor dönemin en kısa sürede atlatılmasını temenni etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden ne yazık ki. Bu dönem boyunca indirimleri ve bağımsız yapımları takip etmek en mantıklı davranış olacak gibi görünüyor.