YAZAN Mert Köse

Müjde müjde!!

GÜNCELLEME: Cyberpunk 2077'nin Türkçe dil desteği de yılan hikayesine dönmek üzere :) Bilkom'un oyunun Türkçe dil desteği ile satışa sunulacağını söylemesinin ardından CD Projekt Red "oyunda 16 dil desteği bulunacak ama Türkçe bunlardan biri değil" diyerek umutlarımıza fena halde balta vurdu. CDPR dil listesinin henüz kesinleşmediğini söylüyor ama Bilkom yine de attığı tweetlerde "oyun Türkçe dil desteği ile satışa sunulacaktır" diyor. Sonucun ne olacağını sizin kadar biz de çok merak ediyoruz.

- o -

Birçoğumuzun dört gözle beklediği CD Projekt’in yeni oyunu Cyberpunk 2077 Türkçe dil desteğiyle beraber piyasaya çıkacak! Bundan yaklaşık 1,5 hafta önce oyunun distribütörlüğünü üstlendiğini açıklayan Bilkom bu kez hepimizin aklını kurcalayan “Türkçe dil desteği olacak mı?” sorusunu Twitter üzerinden yanıtladı. Bilkom daha önce oyunun Türkçe desteğinin olmayacağını söylese de o zaman atılan tweet’te henüz kesinlik yokmuş. Ancak şu an böyle bir durum söz konusu değil, oyun Türkçe dil desteği sunacak.

Cyberpunk 2077’nin çevirisinin kimin üstlendiği ise henüz belli değil. The Witcher 3’e sonradan gelen resmi Türkçe dil desteğini 23 Studios hazırlamıştı.

Bilkom, The Witcher 3’ün de distribütörlüğünü yapmıştı ve oldukça uygun bir fiyatla bizlere sunmuştu. Temennimiz Cyberpunk 2077 için de özellikle fiyatların şu günlerdeki devasa artışına inat oyuncu dostu olması.