Sam Leaderboard
YAZAN Oğuz Erdoğan

Hoş geldin eski dostum Cletus, gözlerim seni arıyordu...

BÜYÜK SPOILER NOTU: Aşağıdaki yazı Venom filmi ile ilgili SPOILER içermektedir. İzlemediyseniz ve izlemeyi planlıyorsanız, okumadan önce bir daha düşünün.

Düşündünüz mü? O halde devam edelim.

.

.

.

Venom filmi geçtiğimiz Cuma vizyona girdi. Eleştirmenler tarafından negatif yorum yağmuruna tutulan film, aslında o kadar da kötü değil, hatta biraz iyimser bakarsanız güzel bir filmdi. Sony, filmden beklediğini almış olacak ki bir devam filmi için çalışmalar başlamış. Devam filminin en büyük yıldızı şüphesiz Carnage olacak.

Şöyle bir Venom'un credits sonrası sahnesine bakacak olursak Eddie Brock, gazeteci olarak San Quentin Devlet Hapisanesine Cletus Kasady ile röportaj yapmaya gidiyor. Cletus'un yaptığı en büyük çılgınlık ise kendi kanıyla "Hoşgeldin Eddie" yazması. Filmin yönetmeni Ruben Fleischer, " Bu filmin, diğer filmlere erişmesini istedik. Venom'a en yakışacak karakter şüphesiz Spider-Man olacak. Carnage'ı ilk filme dahil etmek istemedik çünkü asıl amacımız Eddie ve Venom arasındaki çatışmaydı. Artık bunu anlattığımıza göre, önümüzde bir fırsat var. Artık Venom'u en büyük düşmanı Carnage'a karşı savaşırken görebiliriz." diyerek Carnage'ın geleceğini müjdeledi.

Artık Carnage'ın da geleceğini öğrendikten sonra bu filmlere olan inancım daha da yükseldi. Disney-Marvel ortaklığı dışında güzel işler görebilmek, farklı şeyleri izleyebilmek harika olacak. Buradaki tek korkum yeni gelecek filmin R Rated olmama ihtimali. Carnage ve Venom gibi iki tane "cani" karakteri yumuşatılmış bir şekilde izlersek, o zaman eleştrilerin dozu daha da artar. Umarım Sony ve yönetmen Fleischer ilk filmdeki eleştirilerden bu dersi almıştır.

İLGİLİ BÖLÜMLER