YAZAN Emir Ataç

Hoş geldin Samanosuke!

Geçtiğimiz aylarda Capcom’un daha fazla yeniden yapım ile karşımıza çıkmayı planladığını ve Onimusha: Warlords’un da bu oyunlardan biri olması gerektiğini yazmıştım. Yazdığım bu haberden yaklaşık birkaç hafta sonra ise Capcom, Onimusha: Warlords’un piyasaya yeniden sürüleceğini açıklayıp kısa bir de fragman yayınlamıştı. Şimdi ise oyun mekaniklerine ve yenilenmiş grafiklere daha yakından bakmamızı sağlayan yine kısa ancak yepyeni bir fragman geldi Capcom’dan.

Fragmandan da görüldüğü gibi, Onimusha: Warlords hala bildiğimiz Onimusha: Warlords. Tabii ki kaplamalar ve çözünürlük orijinalinden çok daha iyi durumda, Onimusha hayranları da durumdan fazlasıyla memnun ancak oyunun yeni nesil oyuncuların ilgisini çekecek kadar iyi görünmediği de ortada. Ancak bunun Resident Evil 2 gibi tam teşekküllü bir yeniden yapım değil, yüksek çözünürlüklü bir yeniden sürüm olduğunu da unutmamak gerek.

Capcom: Yüksek Puanlı Oyunları, Çok Satan Oyunlara Yeğleriz

Umarım Onimusha: Warlords yeterli satış rakamına ulaşır ve ileride yepyeni Onimusha oyunları görme şansımız da olur. Onimusha: Warlords, 15 Ocak’ta geliyor. Oyun PC, PlayStation 4, Switch ve Xbox One’a çıkacak.