Sam Leaderboard

Assassin's Creed Odyssey’in Steam’deki Eşzamanlı Oyuncu Sayısı Origins’i Geçti

YAZAN Engin Vural

Geleneksel Assassin's Creed yarışlarına hoş geldiniz!

Geçtiğimiz gün Assassin's Creed Odyssey'in Steam'deki eşzamanlı toplam oyuncu sayısı 62.000 düzeyine ulaşarak geçtiğimiz yıl aynı dönemde Assassin's Creed Origins tarafından erişilen 41.000 oyuncu sayısını ciddi biçimde aşmış oldu.

Assassin's Creed serisinin yoğun eleştiriler almaya başladığı dönemde çıkan Origins, seriyi yeniden toparlama adına önemli bir adım olarak görülmüş ve pozitif geri dönüşler almıştı. Odyssey de aynı şekilde olumlu tepkiler almaya devam ediyor ve Ubisoft'un yüzünü güldürüyor anlaşıldığı kadarıyla. Gelen veriler de bu görüşü destekler nitelikte.

Bununla birlikte, bir grup oyunsever tarafından eleştiriler de yapılmıyor değil. Odyssey'in Origins'in benzeri olduğu yönündeki tespitleri bir kenara bırakıyorum. Ama halen bu oyunun ne açıdan bir Assassin's Creed oyunu olduğu muamma pek çokları için. Lakin bunu da anlayabiliyoruz, bir pazarlama meselesi; elde kuvvetli bir marka varken onun etinden sütünden yararlanmak istemeleri çok da şaşırtıcı değil.

Ne dersek diyelim, Odyssey kendisine bir alan açtı; bir kitle oluşturdu. Ama bunun serinin geleceği ile ilgili soru işaretlerini azaltıp azaltmadığından emin olamıyor insan. Böyle giderse Assassin's Creed Battle Royale çok da uzak bir ihtimal olmayabilir:)