Fallout 76’da Mikro Ödemeler Sadece Kozmetik Amaçlı Kullanılabilecek

YAZAN Engin Vural

Mikro ödemelere alerjimiz var...

Fallout 76'da mikro ödemeler olacağı duyurulduğunda, oyuncular haklı olarak endişelenmişlerdi. Önümüzde Battlefront II gibi bir örnek duruyor sonuçta. Bethesda'nın PR ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Pete Hines konu hakkında bir paylaşımda bulunarak, endişe etmeye gerek olmadığını, mikro ödemelerin oyunculara avantaj sağlamayacağını belirtmiş.

Fallout 76'da Atom isimli oyun içi para biriminin mikro ödemeler yoluyla satın alınabileceği duyurulmuştu. Oyunseverler, oyun içi para birimi kullanılarak bir avantaj sağlanmasından ve oyuncular arasında bir dengesizlik oluşmasından endişe etmişlerdi haliyle. Gelen açıklamaya göre, oyun içi para birimi sadece kozmetik değişiklikler için kullanılabilecek, karakter gelişimi ise Perk kartları ile sağlanacak. Perk kartlarının satın alınıp alınmayacağı ile ilgili bir soru üzerine bu kartların sadece karakterin seviye atlaması ile elde edilebileceği cevabını vermiş Hines. Sonrasında Fallout hesabından da konu hakkında bir paylaşım yapılmış, ilk 10 seviyede her bir seviye için bir kart, sonrasında ise her 5 seviyede bir kart elde edilebileceği belirtilmiş durumda. 

Eğer bahsedildiği gibi olacaksa ve mikro ödemelerle avantaj sağlanmayacaksa, çok endişe etmeye gerek yok gibi duruyor. Fakat sonrasında ne olacağı belli olmaz, yine de temkinli yaklaşmakta fayda var.

Fallout 76'nın çıkışına yaklaşık bir aylık bir süre kaldı; 14 Kasım'da PC, PS4 ve Xbox One platformlarına geliyor. Xbox One sahipleri ön sipariş vermeleri halinde 23 Ekim'den itibaren B.E.T.A. versiyonunu test etme şansına kavuşabilecekler; PC ve PS4 oyuncuları için ise erişim tarihi 30 Ekim olarak açıklanmış durumda. Oyunun sitesine şu adresten ulaşabilirsiniz