YAZAN Oğuz Erdoğan

Acı yok Rambo, acı yok! Dur, bu başka filmdendi....

Rambo serisinin beşinci filminin adını öğrendik: Last Blood. 1982'de çıkan İlk Kan'ın (First Blood) ardından güzel bir isim olmuş ama acaba cidden son kan mı olacak? Çünkü Slyvester Stallone abimiz serilerine son verme konusunda pek hevesli değil. Bunu Rocky'de gördük, Rocky'nin kendi filmleri bitti ama şimdi Creed'ler ile maceraya devam ediyoruz. Balboa soyadı halen orada dimdik ayakta duruyor.

Rambo için de işler Rocky gibi ilerliyor. Son Kan, belli ki bir şeylere son olmak için gelecek fakat tıpkı Rocky serisinin 6. filmi Rocky Balboa gibi bir son mu olur yoksa, Rambo Jr. diye devamı gelir mi bilemiyorum. Bildiğim tek şey Stallone yaşadıkça Rambo ve Rocky markaları bir şekilde yaşamaya devam edecek :) Sly Stallone'u çok severim. Rocky serileriyle aramda bir gönül bağı var, fakat aynı bağ Rambo filmleri ile yok. Bizim aile büyükleri de Rambo filmlerini çok severler. Yani Stallone'un her kesime hitap etmeyi başardığını söyleyebiliriz.

Adrian Grunberg'in çekeceği filmde Stallone'un yanı sıra Paz Vega başrolde yer alacak. Bakalım bu maceranın ardından Rambo 6: Akacak Kan Damarda Durmaz isminde yeni bir filme kavuşacak mıyız...

İLGİLİ BÖLÜMLER