YAZAN Oğuz Erdoğan

Eski dostum ava geliyor.

Sony, Spider-Man'i "geçici" bir süreliğine Disney'e vermiş olsa da, Spider-Man düşmanlarından bir bir film çıkartıyor. Venom filmi geldi, Morbius filmi yolda ve Kraven filmi de gelecek projeler arasında. Bu projenin esin kaynağı ise muhteşem bir çizgi roman olan Kraven's Last Hunt (Kraven'ın Son Avı).

Filmin senaristi Richard Wenk, "Burası ilginç bir dünya, Kraven harika bir karakter. Onun arkaplanına oldukça ciddi bir şekilde yoğunlaşıyorum. Eminim ki hepimiz Kraven'ın Son Avı'nda birleşeceğiz. Bu şekilde Kraven, Spider-Man ile karşı karşıya gelebilir. Hatta bu hikayeyi biraz daha geliştirirsek Kraven, Kill Bill gibi olabilir. Yani iki filmlik bir seri ortaya çıkartabiliriz. Bu düşüncelerin hepsi planlarımız arasında." şeklinde konuşarak tüm çizgi roman ve sinema severlere umut aşıladı.

Çizgi romanlardan Kraven'ı tanıyanlar kendisinin ne kadar nevi şahsına münhasır bir karakter olduğunu bilir. Gerçekten özel bir karakter. Kraven'ın Son Avı'nda da cidden müthiş bir profil çiziyordu. Sony eğer bu çizgi romanı başarılı bir şekilde iyi bir Spider-Man ile beyaz perdeye aktarabilirse gelmiş geçmiş en iyi Spider-Man hikayelerinden birisini izleme şansına erişebiliriz. Sadece bu düşünce bile insanı mutlu etmeye yetiyor. Kraven'ın Son Avı çizgi romanı Marmara Çizgi tarafından Türkçe olarak da çıkartıldı. Hikayeyi merak edenler kitabı bulup okuyabilir. Hikayeyi okumak için çok ciddi bir çizgi roman okuru olmanıza da gerek yok, Spider-Man'i az çok tanıyorsanız okuduğunuzda büyük keyif alacağınıza eminim. 

İLGİLİ BÖLÜMLER