Forza Horizon 4 İlk Haftasında 2 Milyon Oyuncu Sayısına Ulaştı!

YAZAN Engin Vural

Forza ile 4 Mevsim Konçertosu...

Forza Horizon 4 çıkışı ile birlikte çok olumlu tepkiler aldı ve hayran kitlesini giderek genişletmeye başladı. Oyuna ilgi her geçen gün artıyormuş gibi görünüyor. Nitekim Xbox kanadından da bu yönde bir açıklama geldi.

Halihazırda 2 milyon oyuncunun Forza Horizon 4'te Britanya yollarını arşınladığını belirttikleri açıklamada, oyunculara da oyuna sundukları bu önemli destekten dolayı teşekkür etmeyi ihmal etmemişler. Açıklamanın devamında, oyunun bu konsol jenerasyonunda en çok ilgi gören Xbox özel oyunu olduğunu ve Forza'nın bu neslin yarış oyunları içerisinde en iyi satış rakamlarına ulaşan oyun olduğunu belirterek bazı ilginç istatistikler de paylaşmışlar:

  • 9 Ekim itibariyle Twitch, Youtube, Facebook, Mixer platformlarında toplamda 4,6 milyon saat FH 4 oynanış videosu izlenilmiş.
  • Oyuncular 822,7 milyon mil yol kat etmişler. (Üretici garantisi aşıldı diyorlar:))
  • Oyuncular 4,1 milyon varlık satın almışlar ve halihazırda 74,4 milyondan fazla araca sahiplermiş.
  • 377,7 milyon yol keşfedilmiş.

Microsoft cephesinin oyunun gelişiminden gayet memnun olduğu ortada. Oyuncular tarafında da durum farklı değil. Herkes halinden memnun olduğuna göre sorun yok:)

Kendi adıma ben de mutluyum bu arada. Uzun bir süreden sonra bir yarış oyunu oynuyor ve eğleniyorum. Arcade yarış oyunlarını sevenler için halihazırdaki en iyi alternatif gibi duruyor FH 4. Tabii fiyatı konusunda bir yorum yapamayacağım şu anda. Durduk yere ağzımızın tadı kaçmasın, değil mi:) Siz de bir fırsat bulursanız (Xbox Game Pass aboneliği gibi mesela), göz atmanızı tavsiye ederim. Herkese keyifli yarışlar!

İLGİLİ BÖLÜMLER