YAZAN Engin Vural

Rico, fırtınanın kalbine doğru tam gaz yol alıyor...

Just Cause 4'ün çıkışına iki aydan az bir süre kaldı. Bu arada videolar gelmeye devam ediyor. Son videoda oyunun hikayesine ilişkin bilgi kırıntıları paylaşıldı.

Kahramanımız eski ajan Rico Rodriguez, babasının ölümünün ardındaki sır perdesini aralamak üzere oyunun geçeceği (Latin Amerika'da hayali bir yer olan) Solis'e gidiyor ve kelimenin tam anlamıyla fırtına kopuyor.

Rico'nun bu yeni macerasında, eski oyunlardan alıştığımız ekipmanlara fırtınanın göbeğine doğru yol aldığı araç başta olmak üzere çeşitli araç, ekipman ve silahlar eklenecek. Ayrıca fırtınayı bir silah olarak kullanacağımız, hortumlar başta olmak üzere çeşitli hava koşullarından istifade edip düşmana karşı avantaj sağlayacağımız anlar da olacak aktarıldığı kadarıyla.

Hikayeye dönecek olursak; Solis'te huzursuzluk baş göstermiş ve ada savaşın eşiğinde. Oldukça tehlikeli bir düşman olarak karşımıza çıkacak Gabriella'nın liderliğindeki acımasız milis grubu Black Hand, adanın kontrolünü ellerinde tutmak için bütün imkanlarını seferber etmiş durumdalar. Rico da daha önceki hikayelerden alıştığımız üzere, muhaliflerle işbirliğine gidiyor ve bir süre sonra ardında bir isyancı ordusuyla Black Hand'in karşısına dikiliyor. Sonrasında da doludizgin aksiyon sahneleri bizi bekliyor haliyle.

Just Cause 4; PC, PS4 ve Xbox One platformlarına 4 Aralık'ta geliyor. Oyunun sitesine şu adresten ulaşabilirsiniz.