Sam Leaderboard Tedx
YAZAN Eser Güven

Haritamı açarım, yoluma bakarım

Rockstar Games'in heyecanla beklenen yeni oyunu Red Dead Redemption bu cuma günü, yani 26 Ekim'de bizlerle olacak. Oyunun çıkışına çok az bir süre kaldı ama oyunla ilgili yeni bilgiler paylaşmaya devam ediyoruz ki bunlardan biri de Red Dead Redemption 2 mobil uygulaması. Bu ücretsiz mobil uygulama sayesinde oyundaki çoğu bilgiyi telefon veya tabletlerinizde görebileceksiniz.

Uygulamanın en önemli özelliği harita olacak, bu sayede mobil cihazınızın ekranını kullanarak haritadaki çeşitli yerlere kolayca zoom yapabileceksiniz. Bu harita interaktif bir harita, yani dikkatinizi çeken yerlere işaret koyabilecek, rotalar belirleyebileceksiniz. Yani aslında bu sayede dilerseniz oyundaki HUD'ı tamamen kapatıp kendinizi vahşi batının kollarına bırakabilirsiniz. Bu mobil uygulama oyunla aynı tarihte iOS ve Android için indirilebilir olacak.

Elbette tek özellik harita değil. Mobil uygulama aynı zamanda Arthur'un günlüğünün dijital replikası görevini görecek. Şimdilik oyunda da bu günlüğü okuyabilecek miyiz bilmiyoruz ama tablet veya telefonda sayfa çevirmenin çok daha kolay olacağı kesin. Uygulamada oyunun kılavuzuna ek olarak Arthur ile ilgili gerçek zamanlı istatistiklere de erişebileceksiniz.

Rockstar Games ileride mobil uygulama için daha fazla içerik geleceğini söylüyor, bunları da zaman içinde görürüz zaten.

Red Dead Redemption 2, PlayStation 4 ve Xbox One için 26 Ekim'de çıkacak.