Sam Leaderboard Tedx

Nightdive Studios, Blood Remaster'ı Mı İşaret Ediyor?

YAZAN Eser Güven

Blood mı dediniz?

Nightdive Studios, resmi Facebook sayfasının kapak resmini değiştirdi ve bu, büyük bir ihtimalle Blood Remaster üzerinde çalıştıkları anlamına geliyor. Blood benim ilk oynadığım FPS'lerdendir, eminim ki aramızdaki eski topraklar da Blood ismini duyunca ekstradan bir heyecan yaşamışlardır.

Elbette Nightdive henüz resmi bir açıklamada bulunmadı ama stüdyonun mottosunun "eski ve unutulmuş oyun hazinelerini canlandırmak" olduğunu düşünürsek söz konusu oyunun Blood olma ihtimali çok yüksek. DSOGaming'in de haberinde belirttiği üzere kapak görseli siyah zemin üzerine bir kan damlası gösteriyor; Blood'ın orijinal kapağında da kanlı bir el izi vardı ve onun da aşağı kısmından aynı bu şekilde bir kan damlası sızıyordu.

Nightdive Studios'un remastered oyunlarının bazılarında her şeyi baştan hazırlamak gibi bir işe girişiyor, bazılarındaysa dokuları ve grafikleri büyük ölçüde koruyorlar ve oyunu yeni sistemlerde çalışır hale getiriyor. İlkine örnek olarak halen çıkmayan System Shock'u gösterebiliriz. Ama halihazırda System Shock üzerinde çalışırken Blood'a ne ara el atacaklar, yoksa yan proje olarak çoktan hazırladılar mı, bunu da önümüzdeki günlerde öğreniriz.

İLGİLİ BÖLÜMLER