YAZAN Eser Güven

Spooky!

Steam'in geleneksel Cadılar Bayramı indirimleri başladı ve özellikle de korku ve gerilim türündeki oyunlardaki indirimleri kaçırmamak için kısıtlı süremiz var. Ha elbette "aman bir an önce almalıyım, kaçırmamalıyım" diye düşünmeye de gerek yok çünkü kasım sonunda da asıl büyük indirimlerden biri olan Sonbahar İndirimleri başlayacak. Yine de bu indirim döneminde de birkaç oyun alayım diyenlere yardımcı olmak için birkaç öneride bulunacağım ben de.

Aslında indirim dönemlerinde önerdiğimiz oyunlar aşağı yukarı birbirine benzer oluyor çünkü bu dönemlerde asıl olarak eskiden çıkmış ama mutlaka oynanması gereken oyunları ön plana çıkarıyoruz. Bu sefer Cadılar Bayramı konseptine de uygun oyunlar seçtim ve bunları da birer cümleyle açıklayayım dedim. Tabii işe biraz esprili yaklaşmış da olabilirim, ama yazdığım oyunlar oynayanı pişman etmeyecek türde oyunlar, emin olabilirsiniz :) Siz de önerilerinizi paylaşın ama, çekinmeyin.

Detention (20 TL -> 8 TL)

Her ne kadar başlarda Silent Hill havası yaşatsa da, asıl hikayesinin neyle ilgili olduğunu fark ettiğinizde tüylerinizi diken diken edecek, türlü türlü yaratık ve hayaletten daha fazla ürkütecek.

Conarium (31 TL -> 10,54 TL)

Oyungezer yılın Türk oyunu ödüllü, Lovecraft'ı gerçekten de anlamış bir ekibin elinden çıkan ve Lovecraft öykülerinin tekinsizliği ve bilinmez yanını yansıtmayı başaran bir oyun bu.

Darkest Dungeon (30 TL -> 11,70 TL)

Adamlarımızı bizim için ganimet toplamaları için yaratıklarla dolu zindanlara yolluyor, öldüklerinde veya kafayı sıyırdıklarında hiç üzülmüyor, zorluk seviyesine ise illallah diyoruz.

Unworthy (25 TL -> 19,25 TL)

Siyah beyaz ve 2D Dark Souls esintili oyunda bossların pikselli kılıçlarından, baltalarından ve büyülerinden yuvarlanarak kaçıyor ve bol bol günah topluyoruz.

Salt and Sanctuary (27 TL -> 13,50 TL)

"Ustam, seri tuz getir" çünkü bu dünyada tuz önemli; aksi halde unutulmaz şehirler ve kana bulanmış zindanlarda insan nasıl hayatta kalabilir ki?

Darkwood (24 TL -> 12 TL)

Pikselin nesinden korkacağım diyorsanız ışıklar kapalı oynayın da görelim, duyduğunuz o çığlıkları aklınızdan çıkarabilecek misiniz bakalım?

The Last Door (18 TL -> 7,2 TL)

Şöyle gönlünüzce bir korku dizisi bulamıyorsanız (The Haunting of Hill House izlememişsiniz demektir, o ayrı) açın The Last Door'u, dört bölüm boyunca gerilin mis gibi.

Fran Bow (24 TL -> 6 TL)

Dünyayı Fran Bow'un hastalıklı zihninden görmek ve her türlü vahşete, dehşete ve ölüme bu küçük kızın penceresinden bakmak kesinlikle çok keyifli.

Through the Woods (31 TL -> 6,2 TL)

Norveç'e gidiyor ve kendimizi korkutucu bir ormanda, İskandinav Mitolojisi'nden fırlamış yaratıklardan kaçarken buluyoruz.

The Shrouded Isle (18 TL -> 11,7 TL)

Biz bir başrahibiz ve her mevsim köydeki ailelerden birinin bir üyesini Cthulhu benzeri bir tanrıya kurban ediyor, sonra da başımıza kötü bir şey gelmemesi için dua etmeye başlıyoruz.

Bakın işte ne güzel içimiz dışımız korku, vahşet, dehşet oldu; tam da Cadılar Bayramı ruhuna uygun. İzninizle şimdi ben biraz Call of Cthulhu oynayayım da kendime geleyim.

İLGİLİ BÖLÜMLER