Sam Leaderboard

Richard Garriott'un DVO'su Shroud of the Avatar Artık Ücretsiz

YAZAN Eser Güven

Yeni bir DVO'ya bulaşmak istiyorsanız

Ultima serisinin yaratıcısı Richard Garriott, 2013 yılında Kickstarter üzerinden yeni DVO'su için kampanya başlatmış ve oranın da katkılarıyla yaklaşık olarak 12 milyon dolar toplayarak Shroud of Avatar ile karşımıza çıkmıştı. Oyunun Steam istatistiklerine bakıp da oyuncu sayısının düşük olduğunu gördüyseniz şaşırmayın, çünkü asıl oyuncu kitlesi oyunun kendi programı sayesinde oynuyor, yani Steam dışında oldukça fazla sayıda oyuncusu olan bir oyun Shroud of Avatar.

Oyun bundan dört yıl önce Steam'de erken erişime girmiş, yedi ay önce de çıkışını gerçekleştirmişti. Garriott yaptığı yeni açıklamayla Shroud of the Avatar: Forsaken Virtues'in tamamen oynaması ücretsiz olmasına karar verdiklerini söyledi. "Shroud'u daha geniş bir kitleye açıyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Oyunu ücretsiz oynayan oyunculardan tüm oynanış kısıtlamalarını kaldırdık. Bu oyuncular da artık diğer oyuncularla diledikleri gibi alışveriş yapabilecek, toprak sahibi olabilecek ve tüm hikayeyi eksiksiz oynayabilecekler! Yani artık Shroud of the Avatar deneyimini yaşamak için bir kuruş para vermenize gerek yok"

Oyunu tamamen ücretsiz hale getiren güncelleme ayrıca yeni öğreti kısmına da sahip, böylece oyuna yeni başlayacak oyuncular da pek fazla sıkıntı çekmeden mekaniklere adapte olabilecekler.

Ultima serisini çok seven biri olarak itiraf etmeliyim ki Shroud of the Avatar'ı oynamadım. Aslında çok merak ettim ama yeni bir DVO'ya bulaşmak istemediğimden hep uzaktan seyretmekle yetindim. Yine de belki şimdi ben de bir zaman bulursam Lord British'in bu yeni oyununu denerim.

Shroud of the Avatar'ı ister Steam'den ekleyebilir, ister shroudoftheavatar.com adresinden kendi yazılımını kullanarak oyunu indirebilirsiniz.

İLGİLİ BÖLÜMLER