MediEvil Remake'ten İlk Video Paylaşıldı

YAZAN Engin Vural

Sir Fortesque'i özleyenler el kaldırsın?

İlk MediEvil oyununun üzerinden tam 20 yıl geçmiş sevgili oyunseverler. Aranızda tekrar gelse de oynasak diyenler vardır herhalde. Sony de böyle düşünmüş olsa gerek, bundan iki yıl kadar önce, oyunun bir remake ile ekranlarımıza döneceğine ilişkin haberler paylaşılmıştı. Ancak o günden bugüne ufak tefek bilgiler dışında bir şey duymadık oyun hakkında, ta ki geçen haftaya kadar.

Geçtiğimiz hafta Sony Interactive Entertainment Başkanı Shawn Layden oyun hakkında bazı bilgiler paylaştı. Remaster ile remake kavramlarının ayrımına dikkat çeken Layden, yeni MediEvil oyunun bir remake olduğunun altını çizdi. Açıklama esnasında bugünü işaret ederek bir video paylaşılacağı bilgisini de vermişti. Nitekim bugün ilk video paylaşıldı. Sözü daha fazla uzatmayayım, buyrun tanıtım videosuna:

Oyun, Other Ocean Interactive tarafından geliştiriliyor ve tamamen ilk oyunu esas alacağı belirtilmiş durumda. Şu an üzerinde konuşulacak çok fazla detay yok gibi. Önümüzdeki günlerde detaylı bilgilerin geleceğini ümit ediyor, Sir Fortesque ile tekrar buluşmayı dört gözle bekliyoruz.

İLGİLİ BÖLÜMLER