Sam Leaderboard

Blizzard, Halihazırda Birden Çok Diablo Projesi Üzerinde Çalıştıklarının Altını Çiziyor

YAZAN Engin Vural

Umarım Diablo Battle Royale ve Diablo kart oyunu değildir o projeler...

BlizzCon 2018'de Diablo Immortal'ın duyurulması ile birlikte ortalık biraz karıştı, konu hakkında yaptığımız haberlerden de takip edebileceğiniz üzere. Immortal, oyuncuların yoğun tepkisiyle karşı karşıya kalmış durumda; tanıtım videosu yaklaşık 3 milyon kişi tarafından izlenirken 410 bin kişi "dislike" tuşuna basmakta tereddüt etmemiş görünüyor. Hal böyle olunca Blizzard cephesinden de açıklamalar art arda geliyor.

Blizzard'ın kurucu ortaklarından Allen Adham ve Üretim Direktörü Dan Eggren verdikleri röportajda Diablo Immortal'a gösterilen tepkiler hakkında da yorumlarda bulunmuşlar. Açıklamada Diablo Immortal'ın geliştirilmekte olan tek Diablo oyunu olmadığının altını özellikle çizmişler.

Adham; daha önce de paylaştıkları üzere farklı Diablo oyunları üzerinde çalışmakta olan farklı Diablo ekipleri olduğunu, Nintendo Switch için Diablo 3 ve mobil platformlar için Diablo Immortal oyunları duyurusunun ardından da bu sözlerinin geçerliliğini koruduğunu, "henüz duyurulmamış Diablo projeleri" üzerinde çalışılmakta olduğunu söylemiş. Diablo'nun kendileri için önemli bir marka olduğunu ve bundan sonra da böyle olacağını, bu markaya tutkuyla sarıldıklarını ve serinin hayranlarından kendilerinin yaptıkları açıklamaları dikkate almalarını ümit ettiklerini de eklemiş sözlerine.

Diablo'nun bir mobil oyununun geliştirilmesinin gerekçesini de milyonlarca oyuncuya erişebilmek şekilde özetlerken, dünyadaki değişime işaret etmiş ve gençlerin mobil cihazları ilk oyun platformu olarak gördüklerini, bu nedenle attıkları adımı onlara ulaşmak yönünde bir adım olarak gördüklerini belirtmiş.

Serinin hayranlarının tepkilerini anladıklarını, bunun oyuna tutkularından ileri geldiğini bildiklerini ve kendilerinin de oyuna aynı tutkuyla bağlı olduklarını, Diablo Immortal'da da bu tutkunun bulunduğunu oynadıkça anlayacaklarını düşündüklerini ifade etmişler.

Bu açıklamaların Diablo hayranlarını ne ölçüde teskin edeceğini bilemiyorum. Bu konuyu daha çok konuşacak gibiyiz.

İLGİLİ BÖLÜMLER