Sam Leaderboard
YAZAN Engin Vural

Yakında açıklanır mı, ne dersiniz?

Geçtiğimiz günlerde ESRB tarafından Sunset Overdrive'ın PC versiyonunun derecelendirildiğini haberleştirmiştik hatırlarsanız. Buradan hareketle oyunun PC çıkışı ile ilgili yakınlarda bir haber almayı beklediğimizi de söylemiştik. Belki beklediğimiz haber henüz gelmemiş olabilir, fakat PC versiyonunun gelmekte olduğuna işaret eden bir başka haberle karşınızdayız.

Dikkatli kullanıcılardan birisi Steam Database'de Sunset Overdrive ile ilgili bir bilgiye ulaşmış. İlgili sayfaya gittiğinizde sizin de görebileceğiniz üzere 7 ay kadar önce steam veritabanına eklenmiş bu "bilinmeyen uygulama" ve son olarak 1-2 saat kadar önce bu uygulama ile ilgili işlem yapıldığı görülüyor. SteamDB sayfasının alt kısmında bu uygulamayı içeren paketler ve dosyanın tarihçesini de kontrol etmeniz mümkün. Anlaşıldığı kadarıyla 7 ay boyunca bu uygulama ile ilgili "steam key"ler oluşturulmuş, paketler yüklenmiş ve bu çalışmalar düzenli bir şekilde yapılmaktaymış. 

Henüz Microsoft cephesinden bir açıklama yapılmadığı için bu bilgiyi kesin kabul etmek mümkün olmasa da artık Sunset Overdrive'ın PC versiyonunun geliştirildiği yönündeki iddialar daha kuvvetli bir şekilde dile getirilebilir. Büyük ihtimalle 10 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek XO18 etkinliği kapsamında bu oyun hakkında da bir duyuru yapılacaktır düşüncesi hakim şu anda. Bakalım Microsoft bu beklentiye cevap verip oyunu duyuracak ve oyunun PC versiyonunu bekleyenleri sevindirecek mi?

İLGİLİ BÖLÜMLER